Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Zwięzła historia szycia oraz popularności spodni dżinsowych na całym świecie

Menu

Spodnie jeansowe, takie, jakie widzimy teraz, istnieją już od ponad 140 lat. Wtedy to, firma odzieżowa z Ameryki Północnej, wystartowała z produkcją spodni z denimu, na potrzeby robotników, ranczerów oraz żołnierzy, a następnie również dla zwykłych mieszkańców.

Czarne dżinsy
Author: grotos
Source: http://www.flickr.com
Jednak spodnie z denimu wcale nie mają tak krótkiej historii, jak mogłoby się zdawać. Tkanina, która stanowi podstawę jeansów, to denim. Jest to skręcona sklep z włóczkami bawełniana, układana w skośny splot, którego cechą jest duża gęstość i któremu zawdzięczamy wyjątkową solidność tych spodni. Niewątpliwie mocno się utarło w naszym świecie, że dżinsy to spodnie amerykańskich farmerów – to nie ma bardziej mylnego.

Zaprezentowany zagadnienie opisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać - przejdź do strony szpilki do pole dance .

Spodnie z denimu wywodzą się z Francji (de Nimes – miasto, gdzie prowadzono wytwórnię przędzy wykorzystywanej przy ich szyciu). W XV wieku, były to najbardziej cenione spodnie noszone przez europejskich żeglarzy. Lubili je oni, z uwagi na solidność i łatwe ich utrzymanie we względnym porządku (najczęściej prano je poprzez powieszenie na linie i przeciągnięcie ich ileś kilometrów za płynącym statkiem). Znacznie więcej dowiesz się na stronie Base.Spodnie jeansowe powróciły w XIX wieku w Ameryce. Dopiero wtedy powróciła ich popularność i na zawsze dołączyły do naszej mody. Pierwsze amerykańskie jeansy, wciąż nie miały takiego kształtu, jak obecnie. Dopiero gdy w 1889 roku, fabryka odzieżowa Lee zaczęła wytwarzanie swoich dżinsów, na zawsze odmieniając ich początkowy krój. Spodnie jeansowe męskie Lee (wtedy kobiety nosiły jedynie w spódnice), jako pierwsze z pomiędzy pozostałych firm, posiadały wprawiony zamek błyskawiczny. Wcześniej spodnie te najzwyczajniej wciągano. Dzięki nowemu pomysłowi, spodnie jeansowe męskie Lee pozyskały ogromną popularność, ponieważ były lepiej dopasowane. Spodnie jeansowe męskie Lee z błyskawicznym zamkiem, to nie ostatnia nowość zaproponowana przez tę firmę. Sprawdź asortyment jeansy męskie lee. Są oni także pionierami w produkcji jeansowych kurtek, co zapoczątkowało modę na tworzenie różnorodnych partii garderoby z tej tkaniny.

Jeśli więc jesteś amatorem spodni dżinsowych, powinieneś znać rzetelną historię ich powstania. W końcu fakt, że są one wytwarzane od XV wieku brzmi znacznie lepiej, niż jedyne 140 lat.