Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Zdefiniować świat i każdego z nas? Ciężka sprawa, prawie niewykonalna, bo zawsze to będzie nadużycie

Menu

Jak sklasyfikować świat, w którym mieszkamy? Tak, to dość trudne zadanie, bo jest w nim za dużo przeciwieństw, niejasności i różnić, żeby doszukać się sensu. Jednakowoż, ten właśnie chaos potrafią dobrze opisać tylko najznamienitsi pisarze. Nie nie można tak łatwo zrobić tego, powiedzieć, że jest tak i tak, gdyż to będzie upraszczanie rzeczywistości. Często tak się właśnie dzieje, ludzie tak istotnie opisują innych – inne narody, podają do nich stereotypy. Dlatego, że jest to uzasadnione, bo upraszcza życie, z drugiej zaś do niczego dobrego to nie prowadzi.


buty damskie
Author: HEPPIN.COM
Source: HEPPIN.COM
Nie powinniśmy jednak ustawiać ludzi po tym, jak mówią o innych, gdyż to także daje to świadectwo o nas samych. Skoro mamy pełne zrozumienie dla złożoności świata, tak powinniśmy właśnie rozumieć, że są osoby bardziej i mniej otwarte na świat, a przez to nie zawsze chcą rozwodzić się na złożonością i skomplikowaniem świata.

Dla nich pewne jest, że kobieta nosić musi typowo kobiecy strój, buty damskie baleriny (zobacz), ogólnie obuwie damskie (wejdź tutaj) , jak mężczyzna, to przecież garnitur i elegancki krawat. To typowy model, z którym na co dzień mamy do czynienia, lecz przecież każdy może decydować o swoim wyglądzie i tym, co ubiera. A takie osoby są inaczej już odbierane przez ludzi, którzy korzystają ze stereotypów.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż oryginalny wpis (http://donzella.pl/pl/c/SPODNICE/33) ma podobne dane do publikowanych.

Pamiętajmy jednak, że nie warto przelicytowywać się w takich sprawach, jak tolerancja czy akceptacja, gdyż czasami przybiera to rozmiary wręcz karykaturalne. Zamiast tego, powinniśmy zwyczajnie postępować wedle swojego uznania, wedle swoich przekonań, a jednocześnie nie mówić o tym głośno, by nikogo nie urazić. Zamiast głośno krzyczeć lepiej wykazać się czynem, czyli wtedy, kiedy przyjdzie na to odpowiednia pora.

Deklaracje często nie przynoszą nic, nie zapewniają naszego lepszego, ale też gorszego postępowania. To tak nie działa, czasem to, co mówimy nijak ma się do rzeczywistości. Tylko działanie, czyny wdrożone w życie, do konkretnych sytuacji stają się prawdziwie realne i mają wpływy na nasze życie, tak samo, jak na życie innych osób. Powinniśmy o tym pamiętać, będziemy lepiej oceniać siebie i innych.