Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Z czego mogłyby zostać wyprodukowane nowoczesne buty i co mogą one zapewniać?

Menu

Czy wiesz, że obecnie produkowane obuwie ochronne może bardzo przypominać obuwie sportowe? Rzecz polega na tym, że przy wykonywaniu mnóstwa profesji, tak jak w sporcie, potrzebny jest wzmożony wysiłek fizyczny.


Są jednak pewne rozbieżności, przykładowo do pracy tam, gdzie utrzymuje się wysoka temperatura stosowane są buty posiadające podeszwę, która wykonana jest z surowca odpornego na styczność z gorącym podłożem.
buty


Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie
Author: UBM
Source: UBM


impreza
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com


Ponadto jest ona przeciwpoślizgowa, natomiast pięta ma duże właściwości absorpcyjne. Poza tym tego typu obuwie ma wzmocniony przód, dzięki czemu palce ochraniane są przed naciskiem jakiegoś ciężkiego przedmiotu. Warto wspomnieć, że takie zabezpieczenie może być wykonane z nowoczesnych tzw. kompozytów, czyli bez użycia metalu. Wyposażone są ponadto w wielowarstwową wkładkę, która jest odporna na przekłucie przez np. gwóźdź. Tego typu obuwie musi spełniać także różne normy, przykładowo wymogi norm EN20345 oraz przykładowo EN20344.


Na ogół jednak kupujemy buty potrzebne nam na nasze konkretne potrzeby. W sklepie z obuwiem moglibyśmy więc nabyć nie tylko obuwie trekkingowe czy na przyjęcie, lecz również np. buty dziecięce lub kalosze. Należałoby wspomnieć, że aktualnie możemy kupić obuwie (warte przeczytania), które jest znacznie lżejsze niż w przeszłości. Powoduje to, że wykonywanie poszczególnych czynności jest zwyczajnie mniej trudne i bardziej przyjemne.
To bardzo użyteczne w wypadku butów do uprawiania sportu, ponieważ zawodnicy używają ich niezwykle intensywnie. Ponadto do uprawiania różnych dyscyplin sportowych także są właściwe buty. Odróżniają się one nie tylko wyglądem, ale również właściwościami.