Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Wielowiekowe zasady dobrych manier w modzie dla mężczyzn

Menu

Mówi się, że to panie mają kota na punkcie ewoluującej co sezon mody, podczas gdy faceci najczęściej nie przykładają zbytnio uwagi do swojego oblicza. Zdaje się jednak, że moda męska także jest obostrzona przez pewne reguły, które warunkują szykowny wygląd faceta. Jednak w tym wypadku warto napisać, że reguły te są niezachwiane od lat.

O czym powinien pamiętać dżentelmen, aby nie popełnić ubiorowego faux pas?
Garnitur
Author: Zuerichs Strassen
Source: http://www.flickr.com
W szczególności najistotniejszy jest zadbany, niezabrudzony ubiór – ubrania (zobacz firma Dortex) zawsze powinny być wyprane i uprasowane. W przypadku koszul pojawia się kłopot – są trudne do starannego wyprasowania, oprócz tego nikt nie chce tego robić. Jednak czasami, przed istotnym spotkaniem, opłaca się oddać koszulę do firmy oferującej usługę prasowania, aby nie wstydzić się później swojego niechlujnego wyglądu.

Nie wolno też zapominać o kupieniu odpowiedniego rozmiaru ubrań - zobacz koniecznie. Nic nie wygląda gorzej niż za duże koszulki, czy obwisłe spodnie. Wielu facetów ma kłopot z dobraniem pasujących ubrań – zwłaszcza, że każdy producent wrzuca na rynek trochę inaczej skrojone ubrania, które w konsekwencji różnią się rzeczywistym rozmiarem pomimo takiej samej rozmiarówki.

Zdaje się, że troszczenie się o czystość i idealny krój odzieży to przegięcie, ale faktem jest, że właśnie takie podstawowe kwestie mogą zadecydować o ostatecznym efekcie. Moda męska, podobnie skądinąd jak damska, cechuje się normami, które są takie same od lat.

Każdy dżentelmen musi znać te podstawy, aby nie wyglądać zwyczajnie brzydko. Wielu mężczyzn ma kłopot z dobieraniem segmentów stroju tak, aby tworzyły one spójną całość, wzajemnie się uzupełniały i były dobrane do okoliczności.

Zbytnio stawiamy na oryginalność zapominając jednocześnie, że nierzadko klasyka jest bardziej szykowna. Najważniejsze wpadki modowe mężczyzn to przeważnie te związane z noszeniem garnituru.