Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybór męskiego okrycia zależy od upodobań chłopa oraz okazji, na którą wkłada dany strój

Menu

Chociaż zakupy ciuszków są z reguły domeną pań, to czasami wycieczka do sklepów odzieżowych należy się również mężczyznom. Byłby w błędzie ten, kto by sądził, że taka wizyta będzie łączyć się z przyjemnością. Niektórzy dżentelmeni, a szczególnie ci, którzy na co dzień zajmują się fizyczną pracą, mają już prawdopodobnie zapisaną w genach awersję do wszelkiej maści gałganków. Nic nie przeszkadza im więc w zakładaniu zniszczonych skarpetek bądź pulowerów, które już 12 miesięcy temu zbiegły się w praniu. Na szczęście kobiety są w stanie w porę zainterweniować i wręcz siłą zaciągnąć swoich umiłowanych mężczyzn do sklepu z konfekcją dla panów, a męska moda w ostatnich czasach przeszła dość wielką metamorfozę.


mężczyzna
Author: James Willamor
Source: http://www.flickr.com
Ci z facetów, którzy nienawidzą koszul zapiętych pod samą brodę i muszek w pepitkę, zakupią takie ubrania, które jak najbardziej swoim wyglądem przypominają te sportowe. Luźne bluzy, jasne lub jasnoniebieskie jeansy oraz typowo sportowe podkoszulki wyróżniają ubiór osób kochających jazdę na rowerze. Tacy panowie szaleją za swobodą, wysokogórskimi eskapadami w nieznane, a nawet za przyjacielską grą w brydża bądź emocjonującą partyjką warcabów. Wakacyjne krótkie spodnie przydają się w trakcie rowerowych wycieczek albo przedwieczornych spacerów nad brzegiem rzeki.


Z kolei dyrektorzy strategiczni muszą dostosowywać się do obowiązującego w czasie negocjacji sztywnego dress code - jego-styl.pl/tag/elegancki-mezczyzna/. Nie wypada przecież na takie posiedzenie wybierać się bez szykownego, czarnego albo lekko szarego garnituru, niebieskiej koszuli i krawatu w kolorze bordo. Do tak oficjalnego ubrania należy koniecznie założyć skarpetki, które wystają wysoko ponad kostkę.

mężczyzna
Author: Elisa Moro
Source: http://www.flickr.com
Dodatkową trudnością przy wyborze męskich ubrań bywa dostosowanie się do zwyczajów państwa, do którego udajemy się na urlop lub na ważne spotkania biznesowe.

Jeśli zamierzamy odwiedzić arabską świątynię, to musimy pamiętać o tym, że nie zostaniemy tam wpuszczeni w typowo letnim ubiorze, czyli krótkich spodenkach i podkoszulku na ramiączkach. Przed podróżą do państw Dalekiego Wschodu trzeba zatem zaopatrzyć się w sklepie w długie jeansy i koszulkę z rękawem. Z kolei biznesmeni jadący się do Japonii muszą kupić sobie eleganckie skarpetki. Jeżeli będą odwiedzać mieszkania kontrahentów, to buty będą musieli zostawić przed progiem, a w takiej sytuacji dziurawe skarpetki byłyby jak najmniej oczekiwane.