Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób nasi projektanci mogą uratować wizerunek pań o mniej idealnych kształtach

Menu

Rodzinne imprezy to czas, kiedy dawno nie widziani krewni będą się spotykać po to, by przeżyć wspólnie wydarzenia rodzinne. Spotykają się więc na weselach, chrztach oraz pogrzebach.


gorset
Author: Jae Storer
Source: http://www.flickr.com
I rzecz jasna jest to znakomita okazja na to, żeby ocenić i omówić prezencję każdej obecnej kuzynki i ciotki, bo przecież przez wiele miesięcy zmieniły się znacznie. Nic więc dziwnego, że stroje na te ważne uroczystości dobierane są z dużą starannością. I nie będzie to chodzić jedynie o uszanowanie rangi wydarzenia i zaakcentowanie swojego podejścia z tym się wiążącego. Istotniejsza wydaje się być główna reguła, żeby nie dać innym powodów do plotek. Majętne kobiety założą zapewne nową drogą sukienkę, najlepiej od znanego projektanta.

Jedyną regułą będzie co najwyżej wybranie koloru w zgodzie z tradycyjnymi zasadami, czyli na wesele nie zakłada się sukienki białej, zaś na pogrzeb dobrze ubrać się w czerni. Poza tym pełna dowolność fasonów i stylów. Kobiety o nieskazitelnej figurze również nie muszą się przejmować żadnymi komentarzami. Nawet jeśli ich strój nie będzie miał metki znanego projektanta to negatywne komentarze mogą być ewentualnie podyktowane zazdrością o figurę. Znacznie gorszą sytuację będą mieć kobiety puszyste. W sklepach które oferują zwykłe sukienki na wesele duże rozmiary są niemożliwe do zakupu. Z jakiegoś powodu zakłada się, że wszyscy są młodzi, piękni i mają nienaganne figury.

Kobieta z różową torebką
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście z pomocą przychodzi coraz więcej butików krajowych projektantów mniejszego kalibru, którzy widzą potrzebę ubierania osób o figurze innej niż doskonała. Tu znaleźć można eleganckie i niebanalne wzory kreacji szytych w małej ilości egzemplarzy i do tego w pełnym zestawieniu rozmiarów. Na miejscu będzie również istnieć możliwość indywidualnego dopasowania sukienki w taki sposób, aby leżała jeszcze lepiej. Modele projektuje się w taki sposób, że z powodzeniem ukryją niedoskonałości figury, eksponując zaś wszystkie walory. Są na przykład piękne sukienki wyszczuplające brzuch, albo kombinezony okrywające nadmiarowe fałdki w luźnych fragmentach tkaniny.