Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

W dzisiejszych czasach naprawdę wiele zależy od tego jak się ukazujemy wizualnie.

Menu

Obecnie bardzo dużo zależy od tego jak się prezentujemy. Wygląd jest istotnym aspektem podczas poznawania nowych ludzi, ponieważ pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko jeden raz.


moda
Author: Adrian Scottow
Source: http://www.flickr.com
To jak się prezentujemy jest istotne nie tylko w przypadku życia prywatnego, ale także, w życiu zawodowym. Naturalnie, wśród bliskich znajomych pozwalamy sobie na zdecydowanie luźniejszy strój, jednakowoż w miejscach pracy coraz częściej wymagany jest pewien „dress code”. Nie każdemu takie ograniczenia pasują, dlatego w skrajnych przypadkach są one przyczyną rozwiązania umowy z pracodawcą. Nie zawsze jednak obowiązek noszenia określonego stroju wynika jedynie z preferencji pracodawcy, w wielu przypadkach ma na niego wpływ charakter wykonywanej pracy. W kontekście wszelkich robót fizycznych oczywistym jest obowiązek noszenia odpowiedniej odzieży BHP, jak np.: buty z metalowym noskiem, ochronne spodnie oraz koszule, rękawice, hełmy, bądź gogle ochronne. Wszystkie wymienione elementy ubioru mają na celu ochronę ich użytkownika przed różnymi wypadkami, których może zostać ofiarą podczas wykonywania własnych obowiązków. Jest to bezsprzecznie dobry rodzaj ubioru pod względem BHP, jednak jego wyraźną wadą jest fakt, że często ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Interesujące podejścia, w odniesieniu do ubioru pracowników można spostrzec w przypadku różnych placówek medycznych oraz związanych w pewnym stopniu z medycyną. W przychodniach, aptekach, gabinetach kosmetologicznych itp. miejscach można zaobserwować, że pracownicy ubierają się w specjalną odzież, między innymi: kosmetyczne sukienki, bluzy, fartuchy ,bądź uniformy kosmetyczne - sprawdź uniformy kosmetyczne venauniformy.pl. Taki rodzaj ubioru stanowi doskonałe połączenie pomiędzy spełnianiem wymagać BHP, funkcjonalnością a także dobrym wyglądem. Jako, że pracownicy tego rodzaju placówek codziennie spotykają się z ogromną liczbą pacjentów, ważne jest, żeby sprawiali oni dobre pierwsze wrażenie oraz budzili zaufanie. Oczywiście celu tego nie da się osiągnąć jedynie przy pomocy ubioru, jednak na pewno jest to element, który może być pomocny w jego realizacji.


Podsumowując, w dzisiejszych czasach to jak się prezentujemy jest istotnym czynnikiem w życiu każdej osoby. Zarówno w życiu codziennym jak i zawodowym, coraz większy nacisk kładzie się na stosowny ubiór, zgodnie z regułą, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Zwłaszcza pracodawcy przywiązują coraz większą uwagę to sposobu ubierania się ich pracowników, dlatego osobom poszukującym pracy zaleca się zapoznanie z profilem działalności prowadzonej przez przedsiębiorstwo, do którego składają aplikacje i na tej podstawie, wybór odpowiedniego ubioru na rozmowę rekrutacyjną.