Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Szmaragd i cyrkon - kamienie szlachetne wykorzystywane w biżuterii

Menu

Kamienie szlachetne są ogromnie często stosowane przy produkcji biżuterii. Do przeważnie wykorzystywanych kamieni szlachetnych przylegają diamenty, perły, i także szmaragdy i cyrkony.
Kwiatowe wzory od Deichmann
Author: Deichmann
Source: Deichmann


Szmaragdy to nie tylko kamienie jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Posiadają wysoką wartość, są wyjątkowo wartościowe, a mało tego niezwykle piękne. Szmaragdy mają piękną, zielonkawą barwę, cudownie prezentują się w kolczykach, bransoletkach bądź też pierścionkach - gemeo.pl/szablon2/page/19-Szmaragd.html . W dzisiejszych czasach szmaragdy zwykle są produkowane syntetycznie. W branży jubilerskiej stosuje się także szmaragdy naturalne, jednak są one wygrzewane w olejach, co pozwala na uniknięcie skaz czy pęknięć.


Cyrkon również jest niezwykle docenianym kamieniem jubilerskim oraz kolekcjonerskim. Chociaż posiada on jeszcze niemało rozmaitych zastosować Zapraszamy na stronę partnera - gemeo.pl. Cyrkon stosowany jest między innymi w stomatologii, do przygotowywania materiałów żaroodpornych oraz ognioodpornych, ponadto użytkuje się go w reaktorach nuklearnych, przy produkcji pigmentów oraz farb, a także w przemyśle chemicznym. Cyrkon ma także wysokie wykorzystanie w fabrykacji szkliw, ceramiki, oraz także włókien i materiałów ściernych. Cyrkon to szczególny kamień, który występuje w bardzo wielu ślicznych barwach - żółtej, pomarańczowej, a także czerwonej, zielonej czy niebieskiej. Wyróżniamy także cyrkony fioletowe oraz bezbarwne.
Biżuteria, w której użyto cyrkonów jest bardzo cenna, charakteryzuje się też świetną klasą i ślicznym wyglądem, gdyż kamień ten jest istotnie zachwycający.