Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Szczawnica - serce Pienin i jej okolice są wyśmienitym miejscem na wakacyjny wypoczynek

Menu

Przez większą część roku pracujemy, mimo wszystko w końcu przychodzi ten czas wakacji i mamy sposobność odbudować siły, dzięki czemu odzyskamy energię do podjęcia dotychczasowych obowiązków. Ale gdzie udać się, aby najlepiej wypocząć, czy w Polsce znajdziemy coś ciekawego?

kwatera
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Jasne, że tak - należy odkryć piękne zakątki własnego kraju. Odwiecznym dylematem wakacyjnym większości z nas jest pytanie, czy spędzać czas wolny od pracy na plaży, czy zdobywać górskie szczyty. Obydwie metody spędzania czasu wolnego od pracy mają swoich wielbicieli, część ludzi podejmuje decyzje na jedno i drugie. Na obszarze Polski góry i morze występują na przeciwległych końcach kraju, toteż w momencie niezbyt długiego urlopu, nie w każdym przypadku taki łączony wyjazd się uda.Górskie trasy, komfortowe hotele i pensjonaty, domy sanatoryjne i ośrodki spa, ale i piękna, stara zabudowa uzdrowiskowa, bujna roślinność okalających ją górskich szczytów, czyste powietrze oraz przebogata kultura ludowa, to pozytywne aspekty Szczawnicy. Możemy znaleźć tutaj to co nieodzowne do "naładowania akumulatorów". Na pasjonatów pieszych i rowerowych wycieczek, czekają liczne szlaki i dydaktyczne ścieżki przyrodnicze. W Pijalni Wód Zdrojowych popróbować można kilku rodzajów wód mineralnych, z których wszystkie mają odmienne działanie.

Ruszaj do sedna oraz przeczytaj informacje (http://metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/sruby-wkrety-metalu-prety-gwintowane/calowe/) na omawiany temat na innych witrynach - z pewnością Cię pochłoną całkowicie. Sprawdź to teraz.

najbardziej popularna jest woda ze źródła "Jan". Popróbować można też wody "Magdalena", polecanej przede wszystkim przy niedomaganiach układu trawiennego jak również wody "Stefan", pomocnej przy chorobach układu oddechowego i moczowego.

Szczawnica to miejscowość słynąca nie tylko z walorów zdrojowych. Przebogate propozycje turystyczne, dopełniają Szczawnica kwatery, których gospodarze oferują gościom wyśmienite, lokalne dania (sprawdź dostępne kwatery w Szczawnicy).

Jeżeli szukasz podobnych danych na omawiany temat, to także rzuć okiem na hotel pracowniczy częstochowa analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.

Sporo atrakcji, odnajdą w zimie miłośnicy sportów zimowych.

wakacje w górach
Author: Ian Petersen
Source: http://www.flickr.com
W miesiącach letnich, flisacy chętnie wezmą nas w podróż przełomem Dunajca. Spływ Dunajcem to atrakcyjne doznanie - górski strumień wody przedziera się między zespołami wapiennych skał, przy których flisackie łodzie wyglądają jak zapałki. Gdy udamy się na podróż Dunajcem, na trasie możemy pozwiedzać historyczny kościółek w Dębnie Podhalańskim, znaną historyczną fortecę węgierską – Zamek Dunajec w Niedzicy a także zwiedzić ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, znanego dawniej jako Królewski zamek Czorsztyn. Oba zamki leżą nad Jeziorem Czorsztyńskim.