Strój – zawsze dobieraj go zależnie od okazji. Sprawdź, co jest modne

Menu

Dylematy dotyczące ubrania dotyczą co jakiś czas każdego z nas. Chodzi o to, że ubrać się stosownie do okazji wcale nie jest tak łatwo, jak można by myśleć. Często tego problemu nawet nie zauważamy, myśląc, że zawsze prezentujemy się jak należy. Jednakże w praktyce nie ma chyba osoby, której nigdy nie trafiłoby się żadne modowe faux pas. Warto zatem zapoznać się z obowiązującymi uniwersalnymi regułami i poradami, aby nie mięć większych problemów z dopasowaniem ubrania do sytuacji.


Przede wszystkim, jeżeli nie wiemy, czy powinniśmy ubrać się elegancko, czy jednak swobodnie – wybierzmy tę pierwszą wersję, jest ona bezpieczniejsza. Obowiązuje to szczególnie w przypadku oficjalnych spotkań, tego typu jak rozmowy kwalifikacyjne, zapoznanie z rodziną naszego partnera, czy też ważna dla nas randka. W takiej sytuacji kobieta powinna założyć czarne botki, rajstopy i ładną sukienkę bądź spódnicę, a mężczyzna na pewno winien pamiętać o koszuli - wejdź na stronę Pantofelek 24. Krawat lub marynarka to kwestia względna. Ewentualnie latem dla pań dobrym wyjściem mogą być również czarne baleriny – są one przecież znacznie wygodniejsze niż buty na obcasie.
baleriny
Author: DeeZee
Source: DeeZee


Można je założyć od razu lub dopiero wtedy, gdy zrobi się już trochę spokojniej i bardziej na luzie.
Inną okazją, w jakiej każdemu z nas z pewnością przydarzyło się uczestniczyć, jest ślub i wesele. To okoliczności z jednej strony oficjalne, a z drugiej również radosne. Jeśli chodzi o panów sprawa jest oczywista – obowiązkowy jest garnitur, krawat i koszula z długim rękawem - czytaj o polecanej ofercie. Panie mają trochę więcej możliwości. Powinny jednak koniecznie zaopatrzyć się w eleganckie sukienki i buty na obcasie. Kreacje te nie muszą być oczywiście utrzymane w czarno-białych odcieniach. Dozwolone są wszystkie inne kolory, a tych dwóch wyżej wymienionych powinno się nawet unikać. Czarnego – ponieważ kojarzy się on z żałobą, a białego – z tego względu, że jest zarezerwowany dla przyszłej małżonki.


Innymi słowy, to jak się prezentujemy ściśle wiąże się z tym, jak jesteśmy odbierani przez innych. I jeżeli ktoś cię przekonuje, że jest inaczej – niekoniecznie trzeba to przyjąć. Z drugiej natomiast strony nie warto bezmyślnie przestrzegać konwenansów. Postaraj się w tym wszystkim przemycić choć trochę tego, jaki jesteś wewnątrz.