Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Składnice harcerskie jak sklep militarny? Zobacz co oferuje centrala w Warszawie

Menu

Zawzięci turyści górscy, służby mundurowe od policjantów na harcerzach i druhach kończąc, ale też pasjonaci wędkowania, paintball i szeroko pojmowanego survivalu. Co łączy tych wszystkich ludzi, często przynależących do kilku tych grup? Wyposażenie i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z nadmienionych form aktywności. Gdzie kupimy interesujące nas wyposażenie podróżnika, broń i mundury?

materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Odpoczywając aktywnie z pewnością wiele razy mogliśmy ujrzeć turystów – samotnych lub pary – obładowanych potężnym plecakiem turystycznym, porządnie skrojonymi butami na skały, z opaską ochronną na skroniach. W plecaku zapewne spakowany kompas, latarka i scyzoryk. (Buty desanty w Wszystkie przytoczone gadżety to nie tylko przyjemność z ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszych wędrówek to dość ważne przedmioty ułatwiające długi pobyt na łonie natury. Czymże byłaby wyprawka pod namiot bez kluczowego do jego rozbicia sprzętu, ale i wzięcie udziału w paintballowej strzelance bez właściwego wyposażenia.

Czy sądzisz, że znajdziesz niezbędne informacje w odniesieniu do omawianego tematu? Naturalnie, że tak - przejdź do tekstu (http://www.witnatura.pl/pl/1967-magnez-wapn-bor) i kliknij w odnośnik tu.

(np.: ręcznik szybkoschnący

obóz hacerski
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
To tylko jeden z asortymentów sklepu militarnego. W takich miejscach kupimy także w broń na gaz i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na jej posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i ochronnym. W sensie dosłownym (karabinki, pistolety) jak i niedosłownym (paralizatory, alarmy, blokady w drzwiach).

Z kolei najmłodsi, którzy zakładają mundury, a więc harcerze, zaopatrzą się w składnicach harcerskich. Mimo, że z samej nazwy nie za bardzo kojarzą się z tym, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to punkty, w których można kupić całe mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie. A do tego sprawności harcerskie, czyli swoiste naszywki, które dopina się po spełnieniu wymaganego zadania.

Naczelna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego to sklep 4 żywioły. Zarządza nim centrala Związku ze stolicy. (Sklep WGL) Dysponuje w asortymencie sprzętami i akcesoriami, które wychodzą daleko poza środowisko harcerzy i mundurowych. Właściwie niewiele różni się od sklepu militarnego, gdzie niezbędne wyposażenie zakupi nie tylko członek służb państwowych, czy właściciel pola do paintball, ale i turysta czy inny pasjonat wojskowo-podróżniczego sprzętu.