Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Słońce rano wstaje, facet się goli

Menu

Nie ma mężczyzny bez porannego golenia. To przecież tak zwyczajne oraz częste zajęcie, że masz ochotę rzec, iż jest jakiś ład na tym świecie. Konflikty wojenne tu i tam, kataklizmy, zmiany klimatu i wiele innych niepokojących rzeczy, natomiast mężczyzna i tak zawsze o poranku będzie stał w łazience przed lustrem, będzie się golił. To oczywiste, to pewne tak jak dwa dodać dwa.
maszynka do golenia
Author: Igor Putina
Source: http://www.flickr.com
Ile by nie mówić, z wielu niezbędnych przedmiotów to właśnie golarki dla mężczyzn cieszą się niesłabnącą popularnością, gdyż to przedmiot bez którego trudno im się obyć.

Są oczywiście faceci, którzy tego nie potrzebują. Dostrzegamy ich z daleka, a raczej widzimy ich bujny zarost. Zaprzestali golenia jakiś czas temu, niektórzy dobre kilka lat temu i nie narzekają . Da się czasami usłyszeć różnego rodzaju teorie na ten temat, choć większość „brodziarzy” nie myśli dorabiać do tego jakiejś ideologii.Po prostu, dobrze czuja się z brodą i już. Nie zamierzają się z tego tłumaczyć przed nikim (no chyba, że przed własną małżonką). Tego typu osoby jednak też muszą mieć specyficzną pracę, to znaczy, dyrektor ani przepisy miejsca zatrudnienia nie każe im być codziennie ogolonym oraz nosić garnitur, a tak właśnie często jest. Dlatego też większość facetów najczęściej musi się porządnie ogolić.

Jaki maja wybór. Najczęściej sięgają po maszynki elektryczne. Najbardziej znane rodzaje to typ foliowy oraz typ rotacyjny. Typ foliowy charakteryzuje się ruchem ostrzy w w dwie strony, od lewej strony do prawej. Wszystko przykrywa dość cienka siatka, która odkształca się pod naciskiem skóry. Tego rodzaju maszynki mająróżną ilość głowic (najczęściej trzy), każda z nich niezależnie jest w stanie się odchylać. Taki rodzaj bardzo dobrze sprawdza się w tak zwanym goleniu „pod włos”. Taka golarka najlepiej nadaje się do golenia krótkich i średnich zarostów.

maszynka
Author: The Cookiemonster
Source: http://www.flickr.com
Drugi rodzaj – rotacyjny (zwany jest także głowicowym) odznacza się pracą trzech ostrzy (w większości przypadków), kręcą się one rotacyjnie, przykryte metalową osłonką. Osłonka nie ulega zagięciu, to panele na których są ostrza reagują na zaokrąglenia twarzy. To maszynka przeznaczona dla ludzi, którym się nie śpieszy, gdyż goli się nią ruchami okrężnymi, co sprawia, że przedłuża się cały proces golenia. Dobre są do zarostu średniej i długiej długości.

Ostatnio, do łask wraca klasyczne golenie maszynką do golenia na żyletki jak . Wiele osób uważa, iż jest to esencja golenia oraz pragnie powrócić do tego tradycyjnego sposobu. Trzeba przyznać,że zainteresowanie jest duże, o czym mówią bardzo dobre wyniki sprzedażowe choćby modelu merkur 37c.