Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Planujemy ogródek

Menu

Praktycznie każdy z nas pragnąłby mieć ogród bezobsługowy i tani (w wykonaniu i utrzymaniu), a równocześnie pełen zadbanych roślinek, ładny o każdej porze roku jak też funkcjonalny. Nie łatwo to wszystko pogodzić.
Jednak najważniejsze, żeby urządzić go zgodnie z przemyślanym planem oraz zrealizować wszelkie roboty we właściwej kolejności.


topex
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Budynek czy ogródek - co w pierwszej kolejności? Większość inwestorów w pierwszej kolejności skupia się na budowie domku, a dopiero potem – na zagospodarowaniu parceli. My radzimy – niech ogródek rośnie razem z rezydencją. Przeminęły już czasy, kiedy ekipa w czasie stawiania obiektu unicestwiała całą działkę. Kiedy projekt ogródka powstaje równolegle z projektem obiektu, poniektóre jego fragmenty, przykładowo taras, możesz opracować tak, ażeby doskonale wtapiały się w otoczenie. Na dodatek jeśli większe roboty ziemne na działce uskutecznimy w trakcie budowy budynku, na etapie jego dopieszczania nie trzeba będzie brodzić w błocie, a wkrótce będzie można się cieszyć podwójnym efektem. Należyte przybory nabędziesz w Bass Polska- odwiedź ten link.


Jeśli zaś domek już stoi, w okresie zimowym dobrze jest zająć się projektowaniem ogrodu (wiosną będzie można zaraz przystąpić do prac). Jeżeli jest nieduży i rośnie na nim troszeczkę drzew, zadanie jest ułatwione. Gdy parcela jest zupełnie pusta, bez drzew jak też uzbrojenia w media – założenie ogródka pochłonie znacznie więcej czasu jak też funduszy. Wtenczas na początek wybierz stosowny panel ogrodzeniowy.
Planując ogród we własnym zakresie, pamiętajmy, że najefektowniej przedstawia się wielopiętrowy układ roślinek (w głębi – hen w polu widzenia – sadzi się wyższe egzemplarze, np. drzewa, krzaki, przed nimi byliny, natomiast najbliżej widza roślinki płożące) jak też zestawienie gatunków o odmiennym pokroju - np. strzelistych z tymi o wiszących pędach. Zaopatrz się w niezbędne narzędzia Topex.


namioty ogrodowe
Author: annieo76
Source: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Bez planu ani rusz. Gdy urządzanie ogródka zaczniemy od zrealizowania planu zagospodarowania oraz ustalenia kolejności robót, unikniemy omyłek i zoptymalizujemy działania- topex.
W miejscu, w którym będą realizowane wykopy, zawczasu będzie można ściągnąć wierzchnią, urodzajną warstewkę ziemi (przyda się później w trakcie sadzenia roślinek). Realne stanie się również oszacowanie wydatków robót i zaplanowanie ich zgodnie z określonym budżetem. Na koniec projektujemy takie składniki jak namioty ogrodowe.