Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Pierścionek zaręczynowy

Menu

Oświadczyny to zdarzenie, które po dniu wesela i narodzinach malucha są jednym z częściej wspominanych oraz najszczęśliwszych chwil w życiu zakochanych w sobie ludzi.


Facet oświadczając się kobiecie, przekazuje jej pierścionek zaręczynowy.
mierzenie centymetrów
Author: Tanvir Alam
Source: http://www.flickr.com


kolory


facet
Author: Ravel


Jest to znaczący moment, a przyjęcie pierścienia oznacza zgodę kobiety a także przyjęcie oświadczyn, zapowiada zawarcie związku małżeńskiego obojga. Nie bez przyczyny tak dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu pierścienia, jaki od do tej chwili staje się nie tylko najistotniejszym oraz najpiękniejszym elementem precjozów przyszłej Młodej Panny, ale przez wiele lat także przypomina o wspólnej miłości, a z czasem staje się również pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.


Historia pierścionków zaręczynowych dosięga aż starożytnych czasów. To tam dwa tysiące lat przed naszą erą powstawały pierwsze pierścienie, a wykorzystywano do tego zwykły drut. Dopiero potem do tworzenia pierścieni zaręczynowych Egipcjanie zaczęli użytkować bardziej szlachetnych materiałów jak: złoto, róg. Obrączki metalowe na znak poważnych planów wręczali swym wybrankom zamierzchli Grecy a także Rzymianie. Przez długi okres w Rzymie złote pierścionki zarezerwowane były tylko dla ludzi, o wysokim statusie : lekarzy, senatorów. Dopiero, gdy ów element precjozów im się znudził i spowszedniał pozwolenie na noszenie pierścionków przykładowo ze złota otrzymywały też osoby zakochane. Wtedy też pierścienie zaczęto przystrajać cennymi kamieniami. Wybór pierścienia zaręczynowego nie będzie zadaniem łatwym, zaś każdemu mężczyźnie zależy na tym, ażeby w oczach ukochanej był on idealny, stanowił spełnienie jej śnień.
Pierścionek Infinity to wybór idealny. Pamiętajmy jednakże, iż pierścienie zaręczynowe mają wymiar wyłącznie symboliczny, zaś to, co jest najważniejsze, to miłość, jaka połączyła dwoje ludzi.