Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

O nauce obcego języka

Menu

Panuje przeświadczenie, iż samodzielne nauczenie się języka obcego jest to sprawa niezwykle trudna albo wręcz nierealna. Większość osób sądzi, że jest to zagadnienie tak trudne, iż wymaga uczęszczania na szkolenia kierowane przez odpowiednio wykwalifikowanych instruktorów. To przekonanie z gruntu fałszywe.
Jeżeli przez moment pomyśleć, to dojdziemy do wniosku, że właściwie zawsze gdy czegoś się uczymy, to uczymy się samodzielnie. Trzeba coś pojąć czy wyćwiczyć pewną umiejętność i nikt za nas tego nie zdziała. W nauce obcego języka nie da się iść "na skróty". Nauka pod przewodnictwem instruktora odróżnia się od nauki samodzielnej tylko tym, że to instruktor wskazuje nam kolejne informacje jak też umiejętności do opanowania. Zatem jeśli by samodzielnie wiedzieć, czego dokładnie musimy się w danej chwili przyuczyć, instruktor okazałby się zbytecznym.

Jest jeszcze jedna funkcja instruktora nauki języków obcych. Poprzez pochwały i nagany, poprzez ocenianie ma on motywować nauczającego się do systematycznej pracy.
Włochy
Author: Julia Maudlin
Source: http://www.flickr.com
Tego elementu w samodzielnej nauce naturalnie nie ma. Kiedy ktoś wymaga motywacji zewnętrznej, aby nauczyć się języka obcego, oczywiście nie będzie mógł nauczyć się go samodzielnie. Może się i tak zdarzyć, iż instruktor miast nakłonić uprzedzi do nauki języka obcego. Krok późniejszy to nauczanie z native-speakerem, jaki nie musi być wykwalifikowanym instruktorem języka obcego. Nieistotne czy będzie to język niemiecki, arabski czy też język włoski, to do nas samych należy decyzja, czy podejmiemy naukę obcego języka na własną ręką czy będzie dla nas lepszą nauka w grupie pod okiem nauczyciela.Korzyści jakie przynosi ta ostatnia opcja to: możliwość dwustronnej konwersacji pomiędzy uczestnikami, dwustronnej oceny, motywacji ze strony nauczyciela, bezstronna ocena dotychczasowych osiągnięć. Jak znaleźć sprawdzoną szkołę nauczającą języków obcych w swoim mieście? Nic trudnego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: szkoła włoskiego Warszawa, a znajdziemy całe mnóstwo rezultatów. Sprawdźmy jeszcze opinie wśród forumowiczów bądź własnych przyjaciół na temat wybranej szkoły i już można zabierać się do efektywnej pracy.