Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

O czym należy pamiętać przy kupowaniu najlepszej jakości męskiej koszuli?

Menu

Od bardzo długiego czasu są one nieodzownym elementem szafy każdego mężczyzny. W momencie jej zakupu, należy sugerować się nie tylko jej fasonem, lecz również materiałem, z jakiego została wykonana, metodą jej wytworzenia czy też przeznaczeniem, do jakiego ją nabywamy.


Trzeba pamiętać, że białe koszule męskie mogłyby zostać przygotowywane w odmianie wizytowej, ale także sportowej.
dziecko - wizja
Author: jurek_jjt
Source: http://www.flickr.com


białe koszule męskie
Author: Monika Dąbrowska
Source: Monika Dąbrowska


Należałoby zatem wiedzieć o kilku sprawach. koszula ma 2 Rozmiary: kołnierza i samej koszuli. Dobrze dobrany kołnierz mógłby przywierać do szyi w taki sposób, aby można było łatwo włożyć palec pomiędzy szyję a koszulę. Rozmiar kołnierzyka to nic odmiennego niż obwód szyi odmierzany w centymetrach, zwiększony o szerokość jednego lub dwóch palców. Bardzo istotny jest też fason koszuli, o którym notyfikacja powinna znajdować się na metce. Może to być przykładowo "custom fit" (powinna pasować na jakąkolwiek sylwetkę), "regular fit" (tradycyjna koszula bez wcięcia w pasie) czy też "slim fit" (fason dla osób szczupłych). Bardzo duże znaczenie posiada także długość rękawa i typ mankietu. Rękaw koszuli mógłby sięgnąć za nadgarstek i wystawać około 1cm spod rękawów marynarki. Do doboru są dwa typy mankietów: na zapinki i na spinkę.


Z pewnością najpopularniejszym materiałem z którego robi się koszule okazuje się być bawełna. Na okres letni w mniejszym stopniu formalne koszule produkuje się także z lnu. Wytwórcy koszul czasem lubią stosować skład 20% poliester 80% bawełny, przez co koszula jest mniej kosztowna i się w mniejszym stopniu marszczy w zestawieniu z tą wykonaną w 100% z bawełny, przy czym trzeba mieć w pamięci, że sztuczne surowce są zdecydowanie mniej wygodne oraz powodują nadmierną potliwość.
Nie polecane są natomiast koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin. Dobrej jakości koszule wyprodukowane mogą być z bawełny egipskiej, sea island lub pinpoint. Niestety nieczęsto na metkach koszul wymieniane są dane o gramaturze surowca.