Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Na czym opiera się różnica między takimi kamieniami jak choćby cyrkonia i diament?

Menu

Na pierwszy rzut oka różnica między cyrkonią a diamentem jest niemalże niezauważalna, czym zatem musimy się kierować przy kupnie pierścionka przedślubnego lub obrączki weselnej - odpowiedzi odnajdziesz w niniejszym artykule.


Wybierając biżuterię z kamieniami dekoracyjnymi, musimy mieć na uwadze to, że nie wszystkie kamienie są tak samo wytrzymałe i trwałe.


Ma to szczególnie olbrzymie znaczenie w wypadku dwóch rodzajów kamieni: brylantu oraz cyrkonii. Brylanty uzyskują poniekąd wyższość nad cyrkoniami, przede wszystkim dzięki swej wytrzymałości i dużej wytrzymałości na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto diamenty nigdy nie tracą swego niezwykłego blasku, ani też nie ulegają jakimkolwiek zarysowaniom ze względu na niesamowitą twardość (10 w skali Mohsa), co ma wielkie znaczenie w perspektywie długoterminowej, czy również w wypadku zwykłego powszedniego użytkowania


precjozów. Diament może ulec zarysowaniu wyłącznie drugim diamentem.


kształt


Sen niemowlaka
Author: Kat Jordan
Source: http://www.flickr.com
Cyrkonia z kolei mimo pozornego podobieństwa do brylantów to kamień, który jest o wiele bardziej delikatny i przez to narażony na uszkodzenia mechaniczne, tego typu jak dla przykładu zarysowanie czy też nawet ukruszenia. Wynika to z małej twardości cyrkonii (od 7,5 do 8,5 w skali Mohsa). Cyrkonie to sztuczne kamienie, które wraz z upływem lat robią się zmatowiałe i pozbawione pierwotnego pięknego blasku, przez co ich początkowa uroda (kosmetyki koreańskie cosrx) niestety znika. Niestety proces niszczenia cyrkonii jest szczególnie widoczny w pierścionkach i w obrączkach ślubnych, narażonych nierzadko na liczne uszkodzenia ze względu na ciągłe operowanie rękoma.


Wybór obrączek ozdobionych tego typu kamieniem jak cyrkonia, to wyłącznie fikcyjna oszczędność. Należy bowiem mieć świadomość tego, że są to kamienie sztuczne, które wraz z biegiem lat niszczeją, zaś ich wymiana jest całkiem nieekonomiczna.