Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Mężczyźni i moda - czy prawdziwy mężczyzna będzie mógł prezentować się i wyglądać w zgodzie z aktualną modą

Menu

Według ogólnie dostępnych encyklopedii, moda to psychiczna potrzeba siedząca w człowieku, zmuszająca go żeby naśladować innych po to, by identyfikować się z nimi, bądź aby odróżniać się od nich. Najmocniej owa potrzeba jest widoczna właśnie w sposobach ubierania się.
moda męska
Author: Digel
Source: Digel
Zarówno panowie jak i panie w większości pragną podążać za trendami w modzie, ponieważ takie zachowanie podnosi we w ich opinii poczucie wartości a także sprawia, iż taka osoba czuje się o wiele bardziej seksowna (warto przejrzeć). Niestety nie każdemu, kto za wszelką cenę chce być modny, udaje się podkreślić swój własny styl, co sprawia, że czasami efekt jest odwrotny. Taki człowiek wyróżnia się z tłumu, ale w sposób raczej niekorzystny. To, co nosi na sobie, kłóci się z osobowością i powoduje spory dysonans w odbiorze przez obserwujących tą jednostkę ludzi. Z tego powodu nie należy bezkrytycznie kopiować nowości w modzie, tylko wyciągać z niej szczegóły które podkreślą własny styl i wyeksponują wszystkie atuty, tak figury jak też osobowości.



garnitur
Author: Kent Wang
Source: http://www.flickr.com
O ile coraz więcej kobiet posiadło już niełatwą sztukę adaptowania trendów w modzie do swoich potrzeb i możliwości, o tyle moda męska wciąż jest niepopularnym elementem zainteresowania wśród mężczyzn.
W efekcie tego na ulicach nieczęsto widuje się panów ubranych ciekawie ale w zgodzie z własną budową i tak, aby krój podkreślał atuty ich osoby, na przykład odcień skóry, mocną sylwetkę czy umięśnione nogi (Stylizacja wakacyjna: Na plaży). Jeszcze dziś w niektórych kręgach pokutuje powiedzenie, że eleganckim mężczyzna staje się jedynie w garniturze, albo lepiej w mundurze. W końcu: za mundurem panny sznurem. A przecież moda męska ma obecnie do zaproponowania wiele rozwiązań, za pomocą których można nie tylko stworzyć swój własny look bez przymusu wbijania się w garnitur, za którym panowie przeważnie nie tęsknią.

Jeśli podoba Ci się wpis, który w tym momencie przeglądasz, to z pewnością zainteresuje Cię także ten artykuł. On również prezentuje zbliżony temat.

Decydując się na przeciwległy koniec tej zasady, wielu z nich chowa się pod bezkształtnymi rozciągniętymi swetrami w uniwersalnych barwach.