Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Leukoszafir – jeden z najbardziej tajemniczych klejnotów, jakie znamy.

Menu

Utożsamiany z kamieniem wiary i zgody, uznawany jest od wieków za kamień opiekuńczy. Szafir kaszmirski można nazwać władcą i panem klejnotów, o którym wiedza tajemna opowiada, że jest w stanie uzdrawiać i zadowalać człowieka. Tkwi w nim skryta tajemnica kamienia mądrości, a okultyści nazywają ametyst kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest kamieniem mędrców: daje świeżość umysłu, cierpliwość oraz pogodę ducha.

pierścinki od jubilera
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Po dziś dzień jest pożądanym klejnotem zakochanych, chroni bowiem przed niedolą i zdradą. Może być również talizmanem małżeńskiego powodzenia, jak w buddyzmie, gdzie oznacza harmonię, bliskość i trwałość. Paparadża jest więc uniwersalnym lekarstwem przeciwko każdej niedoli człowieka. Dla ludzi, których wysiłki dążą w kierunku rozbudowy sił ducha, szmaragd będzie nieocenionym towarzyszem i rozumnym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, bystrość, zdolność wspanialej intuicji, altruizm, pokorę, siłę w osiąganiu zamiarów i pogodę ducha.

ozdoby od jubilera
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Nie często występuje w przyrodzie, jest bardzo upragniony ze względu na swoją atrakcyjność. Kusi swoim niespotykanym urokiem. Najbardziej pożądane są szafiry o odcieniu bławatka, kolory takie mają klejnoty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze kamienie wywodzą się ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne pozyskuje się w Australii. Szlachetne odmiany są bezbarwne i potrafią mieć różnorodne barwy. Korund czerwony, bądź różowy nazywany jest parandżą, bezbarwny - leukoszafirem, o odcieniu niebieskim szafirem kaszmirskim a zielony szmaragdem. Obecność tego klejnotu przy człowieku, zwalcza złe wpływy gwiazd, wynikające z niewłaściwego ułożenia planet. Ten piękny klejnot w kolorze jasno i ciemno chabrowym, pisarze porównywali do toni morskich i do głębi ciemnoniebieskich oczu kobiecych.

Wspaniale współgra z tymi ostatnimi, uwydatniając delikatną urodę. Nie dziwi fakt, że szmaragdy są często używane przy produkcji złotej i srebrnej biżuterii w postaci pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Kamień ten nada zadowolenie i powodzenie życiowe ludziom urodzonym pod znakiem zodiaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego rodzaju jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir - www - kaszmirski na świecie, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest fascynujący. Nie ulega wątpliwości, że szafir kaszmirski to drogocenny, najbardziej upragniony i najpiękniejszy kamień kolorowy. Dzisiaj konsumenci wymagają od sprzedawców biżuterii, fachowej wiedzy na temat sprzedawanego produktu. Zatem aby funkcjonować na rynku i wzbudzać ufność nabywców biżuterii, wszelka hurtownia jubilerska, złotnik i posiadacz sklepu jubilerskiego powinien posiadać niezbędną wiedzę na temat kamieni szlachetnych.