Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Kurtki dla myśliwych

Menu

Myślistwo to społeczna służba w ochronie i pomnażaniu dóbr ojczystej przyrody. Aby umożliwić myśliwym jak najdogodniejsze wykonywanie obowiązków, konieczna jest odzież która sprawdzi się w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie musimy chyba nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które pojawia się po całonocnym spacerze w źle dobranych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Wszystkie te elementy stroju myśliwego są bardzo ważne. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania?


myśliwi na polowaniu
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie ochraniają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie krępuje ruchów i ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, niska waga, wytrzymałość i wiatroszczelność to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana daje nam 100 % ochronę przed wodą, a spora ilość funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ciepły, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (czytaj dalej) są „nieszeleszczące”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że nadają się do noszenia o różnych porach roku. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie
Author: Fyn Kynd
Source: http://www.flickr.com
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i krojów. Zwrócą naszą uwagę koszule myśliwskie (sprawdź te) jednobarwne i eleganckie które z całą pewnością dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli dobierzemy nawet krawat z myśliwskimi motywami. Świetnym okryciem na koszulę jest kamizelka – polarowa na polowanie lub bardziej elegancka na bardziej oficjalne spotkania.

Dobrze dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. Obecnie sklepy w sieci oferują buty wodoodporne, ale równocześnie dobrze oddychające. Bardziej wymagający myśliwi znajdą w nich również buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.