Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Krótki poradnik o modzie męskiej czyli jak należycie kupić modną koszulę

Menu

Zakup koszuli wielu panom wydaje się zwykłą formalnością, jednak w rzeczywistości wcale tak łatwo może nie być. Oczywiście w każdej koszuli, w którą uda się wejść jakoś się będzie wyglądać. Lecz od tego żeby wyglądać jakoś do tego żeby wyglądać modnie i elegancko jest bardzo daleko. Dlatego też każdemu, komu wydawać się będzie że kupno koszuli to nic trudnego, warto polecić poznanie podstawowych zasad, w jaki sposób należy wybierać eleganckie koszule męskie. A przy wyborze należy uwzględnić kilka ważnych rzeczy.

elegancka koszula
Author: Robert Sheie
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze trzeba się zdecydować na wzór, bo to stanowi podstawę dalszego szukania. Obecnie w sklepach najczęściej dostępne są trzy podstawowe rodzaje koszul, jakie z założenia mają odpowiadać różnym typom sylwetki. Najczęściej wybieranymi i najpopularniejszymi są koszule mające krój custom fit, najczęściej one pasują na każdą sylwetkę. Przy regularnej lub tęższej budowie bardziej się poleca koszule regular fit, a za to dla panów atletycznie zbudowanych albo szczupłych bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być koszule męskie slim fit. Całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić .

Następną ważną rzeczą jest rozmiar. Klasyczna koszula ma dwa główne, czyli wzrost oraz kołnierzyk. Jeśli chodzi o kołnierzyk zasada jest taka, że po zapięciu go swobodnie powinny się zmieścić między szyją a materiałem dwa palce. Jeśli będzie inaczej, to źle się będzie wyglądało w koszuli, lub też będzie ona za ciasna. Z kolei rozmiar koszuli jest przede wszystkim określany przez wzrost. Na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź .

Producenci przeważnie dają tabele z rozmiarami, i przy przymierzaniu powinno się ich trzymać. W przypadku dobrych, markowych koszul numeracja przeważnie będzie nieco niższa. Będzie to wynikać z faktu, że po kilku praniach materiał lekko się kurczy i dopiero wtedy koszula osiąga docelowy rozmiar. Istotne również jest, z jakiego materiału będzie zrobiona. Bardzo dobra jest oczywiście prawdziwa bawełna, ale czasami można również spotkać mieszankę sztucznych domieszek i bawełny. Tego typu materiały będą trochę tańsze, lecz mniej komfortowe w noszeniu, gdyż się w nich będzie dużo bardziej pocić.