Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Kilka faktów na temat hodowli gołębi

Menu

Hodowanie gołębi jest pasją, której oddaje się wiele osób w każdym kraju. To pasja, która pochłania dużo pieniędzy. Ceny poszczególnych, bardzo cennych okazów gołębi ozdobnych albo pocztowych mogą dochodzić nawet do kilku tys. złotych.


Hodowanie ptaków jest bardzo modnym, aczkolwiek kosztownym, hobby. Nie rozchodzi się tu już nawet o wartość ceny ptaków, ile o koszty wyżywienia. Do tego doliczyć należy również preparaty dla gołębi. Każdy hodowca ptaków, który poważnie traktuje swoje hobby wydaje duże sumy również na witaminy dla gołębi. Dostępne preparaty dla gołębi muszą uzupełniać ich potrzeby na białko, węglowodany, składniki mineralne i tłuszcze - polecana firma sprzedająca preparaty. Także przy stosowaniu karmy bardzo wartościowej trzeba ptakom podawać odpowiednie witaminy dla gołębi. Trzeba również wybudować stosownej wielkości gołębnik, zapewnić dostęp do świeżej i czystej wody. Hodowanie ptaków wymaga wobec tego nie jedynie ogromnego nakładów finansowych, ale również mnóstwo czasu. Nim więc zdecydujemy się na hodowlę gołębi musimy udzielić odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy w stanie zagwarantować tym wspaniałym ptakom odpowiednie warunki, czy znajdziemy stosowną ilość czasu, by można było się nimi właściwie zająć.
wysokiej jakości preparaty dla gołębia
Author: iStock
Source: iStock

Jeśli na uwzględnione wyżej pytania odpowiemy sobie „tak” powinniśmy w pierwszej kolejności zorganizować miejsce dla ptaszków, czyli gołębnik. Wówczas wtedy możemy zakupić ptaki. Osób hodujących gołębie w Polsce jest dużo, nie będzie wobec tego kłopotów z ich kupnem. Trzeba również przygotować dobrą karmę. Gołębie, które nie odlatują z gołębników powinny być dokarmiane najlepiej dwa razy na dzień. W zasadzie gołębie karmimy nasionami zbóż. Nie wszystkie ziarna mogą się nadawać jako karma. Na pewno nie powinno się im dawać ziaren owsa i żyta. Gołębie można dokarmiać także kukurydzą, nasionami łubinu, grochem i soczewicą.


Dobrze jest karmę wzbogacić również zieleniną: sałatą, seradelą, lucerną albo szpinakiem.

Przechodząc do meritum sprawy - ta proponowana witryna (http://sport-dog.pl/pl/c/niewidzialne-ogrodzenie-dla-psa-dogtrace/40) prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało opracowane w artykule, który teraz czytasz.

Karmę należy ponadto wzbogać środkami z witaminami. Będzie to bardzo istotne w okresie zimowym (zobacz tutaj). Pamiętajmy, że gołębie dużo piją. Trzeba umożliwić im stały dostęp do świeżej wody. Zimą wodę należy dostarczać ptakom wówczas po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury.