Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Każdy wierzący, który posyła swoje dziecko do sakramentu komunii, pragnie podarować mu coś szczególnego

Menu

W ostatnim czasie bardzo modne stały się bardzo drogie prezenty komunijne - jednak nie tędy droga. Przyjęcie Świętej Komunii to nie Dzień Dziecka, a bardzo istotne wydarzenie duchowe w życiu małego katolika.


Dzisiaj panuje moda na wręczanie dzieciom bardzo kosztownych podarków na każdą okazję.


bawełna
Author: pasiv/agresiv
Source: http://www.flickr.com


sport
Author: Rhettwp
Source: http://www.flickr.com


Wiadome jest, że babcia lubi rozpieszczać swe wnuki, ale wszystko musi mieć swoje granice. To, że dzisiaj dziadkowie albo chrzestni zamawiają pociechom na Komunię Świętą kład, albo wyjazd do Disneylandu, to znaczna przesada. Osoby, które są starsze aniżeli kilkuletni szkrab, muszą iść za głosem rozsądku, a nie za modą. Nie powinno być także tak, że dziecko coś na nas wymusza, bo przyjaciele w klasie to mają. Jako rodzice i dziadkowie, powinniśmy dziecku tłumaczyć, o co tak naprawdę chodzi w przyjęciu opłatka w czasie Pierwszej Komunii Świętej - bo wszakże nie o rzeczy materialne. Aby pokazać brzdącowi, co jest naprawdę ważne w życiu duchowym każdego katolika, należy dać mu cudowny medalik. Powinien go mieć na szyi przez wiele lat, żeby był jego talizmanem i pomocą w trudnych chwilach. Należy z dzieckiem także gawędzić o tym, dlaczego istotne jest to, co duchowe, a nie rzeczy, które są materialne. Medalik powinien być rzecz jasna wykonany ze złota, żeby wytrzymał wiele lat.
Jest to trwały oraz ładny metal, który nie zaśniedzieje oraz nie straci blasku po kilku latach.


Warto, abyśmy ukochanemu szkrabowi lub wnukowi wręczyli coś prosto z serca, a nie z portfela.