Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Jakiego typu zapięcia mogą posiadać popularne kolczyki i co mogłyby ozdabiać?

Menu

Wszyscy wiemy, że biżuteria to nie zaledwie łańcuszki czy diademy, lecz również np. spinki do krawata. Wynika z tego to, że tego typu ozdoby nie muszą być ani widoczne na pierwszy rzut oka, ani nawet nie muszą być wyprodukowane ze srebra czy zawierać szlachetnych kamieni.


Znakomitym przykładem mogą być kolczyki, jakie jednak nie dekorują uszu a.
biuro
Author: Kurtis Garbutt
Source: http://www.flickr.com


.. np. pępek lub sutek.

Spodobał Ci się ten tekst? Więc odsyłam do tego serwisu (http://www.galerialucznik.pl/pl/blog/regulacja-docisku-stopki-w-maszynie-do-szycia-1556108138.html) - tam odnajdziesz interesujące informacje, które są przedstawieniem tego zagadnienia.

Tego typu wariant ozdoby ma nazwę piercing i korzysta z biżuterii stworzonej ze stali chirurgicznej lub tytanu. Wielokrotnie widuje się także kolczyki wykonane z plastiku, jednak ich używanie nie jest przez specjalistów polecane (mogą się one wyginać lub łamać). Najpopularniejszą formą piercingu jest tzw. kolczyk do pępka, jaki jednak zazwyczaj nie przechodzi precyzyjnie przez pępek, lecz przez płat skóry mieszczący się nad albo pod nim. Niestety niewiele osób wie, że piercing pępkowy zalicza się do tych, które najwolniej się goją. Czasami pełne uleczenie ranki mogłoby zająć nawet pełny rok. Powodem tego jest małe unaczynienie tego obszaru ciała.


Ponadto warto dodać, że w zależności od rodzaju kolczyka, mógłby posiadać on odmienne zapięcie. Jest zatem tak zwany bigiel, sztyft przeciągany czy też rybka. Niezależnie od tego, tego typu ozdobę moglibyśmy kupić w typowych lub internetowych sklepach jubilerskich. Przez tysiące lat życia kolczyki były stosowane do różnorodnych celów.
Jednym służyły do podkreślenia przynależności do danej grupy etnicznej, odmiennym zaś w celach religijnych, a ponadto innym tylko w celach ozdobnych. Obecnie niezwykle popularne jest manualne wykonywanie kolczyków artystycznych. Są one ostatnimi czasy niezwykle modne.