Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju wybrać czapkę dla niemowlaka? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Menu

Do nakrycia główki maluszka można użyć czapki, kapelusika albo chusty, lecz każde z tych nakryć powinniśmy zakładać w odpowiednim czasie. Czy wiemy jaki to moment? Zwróćmy na to uwagę w okresie wybierania nakrycia.


Główka noworodka jest bardzo duża, nieporównywalnie większa niż reszta jego ciałka.
Duża główka ochrania delikatne kości ramion i obojczyków przed uszkodzeniem, a może do nich dojść, gdy maluszek podczas porodu przeciska się kanałem rodnym. Jest i kolejna sprawa, ponieważ po porodzie dziecko ma dosyć słaby system termoregulacji, więc przez główkę traci dosyć dużą ilość ciepła, a jak mówią eksperci, tą drogą może tak uciekać nawet trzydzieści procent.


Ażeby ustrzec dziecko przed zbyt dużym wyziębieniem, należy je odpowiednio chronić, czapka zimowa dla niemowlaka to rzecz konieczna (czapka na zimę dla niemowlaka). Im jest bardziej chłodno, tym czapka musi być cieplejsza, musi bardziej dokładnie okrywać uszy.

Jeśli przeglądasz ten artykuł to oznacza, że opisywana problematyka Cię zaciekawiła - pod tym hiperłączem odnajdziesz podobne, równie pasjonujące informacje.

Jeśli panują wyższe temperatury, na jesień i wiosnę, najkorzystniej założyć czapkę z bawełny, trochę bardziej dorosłe niemowlę może zaś mieć na głowie kapelusik lub chustkę. Najlepsza czapka to taka, jaka przylega do główki, ale nie powoduje jej ucisku.


czapka zimowa dla niemowlaka
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com


To tego rodzaju, która ma dodatkowe osłonki na uszy, można więc ją zamocować pod brodą dziecka, żeby się nie zsuwała. Dobre są czapki-pilotki, lecz również zwykłe, z polaru, a także grubej bawełny.
Typy bez osłonek jesienią oraz zimą są dosyć niepraktyczne, trudno bowiem dopasować egzemplarz, jaki najlepiej zasłoni uszy i ponadto nie będzie zsuwał się na oczy. Jak widać, przed zakupem należy się trochę nad tym zastanowić, aby wybrać jak najlepiej.