Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Jakie materiały stosuje współczesny odzieżowy przemysł, jakie zalety ma klasyczna wełna.

Menu

Odzieżowy rynek zużywa ogromne ilości materiałów i tkanin, z których szyte są najróżniejsze ubrania. W praktyce to projektant konkretnego rodzaju odzieży będzie decydował o tym, jakiego rodzaju wzory i odmiany wybierze, aby ostateczny produkt spełniał wszystkie oczekiwania. A projektanci mają najróżniejszych możliwości faktycznie dużo, gdy z samych rodzajów tkanin jest kilkaset rozmaitych rodzajów, a każdy z nich występuje w wielu tysiącach kolorów i odmian. Wybór jakiejś tkaniny uzależniony będzie od tego, co się chce z niej uszyć. Zupełnie co innego potrzebne będzie, jeżeli do wykonania jest koszula czy garnitur, a co innego jeżeli będzie trzeba zaprojektować grubą zimową kurtkę albo przytulny koc. Przy tym ostatnim wykorzystuje się najróżniejsze dzianiny futerkowe, które jak sama ich nazwa wskazuje, będą przypominać swoim wyglądem i fakturą normalne futro. Tego typu dzianiny sprzedawane są w bardzo dużej rodzajów i odmian, przez co projektanci mają bardzo szerokie możliwości.
wełna gotowana
Author: Creative Technology
Source: Creative Technology
dzianiny futerkowe
Author: annieo76
Source: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
wełna gotowana
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Jeśli chodzi o klasyczne ubrania możliwości są jeszcze większe, a do dyspozycji są zarówno tkaniny naturalne, jak i sztuczne. Jeżeli będzie chodzić o naturalne, to najczęściej stosowane są bawełna oraz wełna (klinkij tutaj w celu zapoznania sie z ofertą dzianin futerkowych). Bawełnę produkuje się z rośliny mającej taką samą nazwę i jest ona najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym przy produkcji odzieży. Jest ona bazą dużej ilości najróżniejszych tkanin, ale jest także stosowana jako dodatek do lnu albo wełny (poszukujesz dzianin futerkowych? Sprawdź tutaj!). Za to wełnę wytwarza się z obciętej sierści różnych zwierząt, na przykład owiec, wielbłądów, kóz czy nawet królików. Posiada ona liczne zalety, między innymi doskonałe właściwości termoizolacyjne i sporą higroskopijność, lecz jej produkcja jest stosunkowo droga. Wszystko to powoduje, że wełna gotowana i inne jej rodzaje kosztują dość sporo, lecz akurat w tym przypadku cena będzie zdecydowanie szła za jakością ( wełna gotowana? Tylko od lamalama.plwełna gotowana? Tylko od


Z wełny wytwarza się między innymi tkaniny, z jakich szyje się lepsze płaszcze i garnitury. Często miesza się ją także z innymi rodzajami włókien, na przykład jedwabiem, lnem lub bawełną.