Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Jak zminimalizować koszty pielęgnacji większego ogrodu. Parę oczywistych porad dla zabieganych gospodarzy

Menu

Uprawianie sporych rozmiarów ogródka, sadku, jak również pielęgnacja trawnika czy przyciągających wzrok klombów z herbacianymi różami zabiera właścicielom działki wiele czasu. Ponadto zarządcy są zmuszeni liczyć się z systematycznym ponoszeniem wydatków - jednak te można trochę zmniejszyć, jeśli dobrze przemyśli się powzięte zamierzenia.


suknia
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
Jedynie właściwie nawożona gleba rodzi dorodne owoce. Kiedy ktoś nie zamierza wykorzystywać naturalnych nawozów, to z pewnością będzie zainteresowany kupnem tych sztucznych. Aby zmniejszyć wydatki, trzeba poświęcić wolne przedpołudnie na przeanalizowanie dostępnych ofert sklepów. W taki sposób można dość szybko dowiedzieć się, gdzie taniej zamówić takie nawozy, jak na przykład saletrzak bądź polifoska. Oszczędność na takich wydatkach zasadniczo nie będzie zbyt wielka, ale grodząc parcelę można oszczędzić o dużo więcej - przecież nie ma sensu zamawiać droższych przęseł, jeżeli zamierza się w październiku zasadzić wzdłuż płotu iglaste drzewa ozdobne, które bądź co bądź stają się piękną dekoracją obejścia. W tym przypadku świetnie sprawdzi się ogrodzenie panelowe lub ogrodzenie ze zwykłej siatki - Ceneo.


Kolekcja Jackpot wiosna 2013
Author: Jackpot
Source: Jackpot
Upalne lato oczywiście nie służy roślinom, bo brak deszczu hamuje ich wzrost. Stąd każdy, kto ma choćby niewielki ogród musi zastanowić się, w jaki sposób będzie w lipcu nawadniał swoje uprawy. Aby zaoszczędzić na rachunkach za wodę, można śmiało wykorzystywać deszczówkę. Tymczasem jeżeli ktoś ma na parceli nawet niewielki zbiornik wodny, to wtedy może także z niego skorzystać. W tym przypadku przydałaby się dobra pompa głębinowa, ale tę można w końcu wypożyczyć na choćby kilka najgorętszych dni. Jak udowodniliśmy, warto szukać alternatywnych rozwiązań, a sporo oryginalnych pomysłów można bez trudu znaleźć w internecie. Nawet najzwyklejsza siatka leśna wcale nie musi być wykorzystana tylko w trakcie grodzenia parceli - można z niej też w wolnej chwili własnoręcznie zrobić trejaże na piękne ciemnoczerwone róże pnące - Ceneo.


W natłoku codziennych obowiązków zawodowych bądź rodzinnych bardzo łatwo zapomnieć, że najprostsze rozwiązania są po prostu najlepsze czy wręcz idealne. Zresztą o takiej zasadzie warto również pamiętać nie tylko w trakcie wiosennych prac we własnym ogrodzie.