Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Jak należycie dopasować sznurowadła do wytwornego obuwia?

Menu

Historia sznurówek sięga końca osiemnastego wieku. To w owym czasie zastąpiły sznurowadła duże, ozdobne klamry przy obuwiu. Dziś można nabyć sznurowadła stworzone z rozmaitych tworzyw i w najróżniejszych odcieniach. Odpowiednio dobrane sznurowadła mogą poprawić styl butów, zaś źle dobrane - wprost na odwrót.

Author: PR Solution
Sznurowadłom poświęca się z reguły mało uwagi.

Nie wstydź się - w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie w następne linki. Po pewnym czasie na pewno wyszukasz coś atrakcyjnego.

Podczas zakupu obuwia sznurowadła są już dobrane, i - o ile nie przetrą się podczas użytkowania - nie zwraca się na nie uwagi. A jednak sznurówki mają znaczny wpływ na wygląd obuwia.
Nawet najwyższej próby obuwie (obojętnie czy to będą buty Mcarthur czy buty Meindl) z nieodpowiednio dobranymi sznurówkami może narażać na śmieszność - markowe obuwie McArthur. I przeciwnie, mniej szykowne buty mogą zyskać gdy dopasuje się do nich odpowiednie sznurowadła. Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sznurowadeł, jednakże po dokładnym przyjrzeniu się im, staje się jasne że do obuwia biznesowego godziwej jakości czy Geox buty, czy też Lacoste buty, przydać się może nie tak wiele spośród nich - zobacz Geox buty (w tej ofercie).

W handlu osiągalne są sznurówki tkane albo plecione bawełniane, z syntetycznych nici, kompozycje owych materiałów bądź też ze skóry. Wśród nich nabyć można sznurowadła woskowane oraz naturalne. Można też zakupić sznurowadła okrągłe i płaskie, które są stosowne do rozmaitych butów. Osłona zakończeń sznurówki to aglet lub skuwka. Zakończenie sznurówek jest zgrzewane, następnie końcówka zastaje izolowana folią bądź też wykańczana metalową końcówką. Dzięki temu podejściu sznurówki nie strzępią się i o wiele prościej je przewlekać przez oczka obuwia.

Odpowiednim wyborem jeśli chodzi o buty biznesowe będą sznurówki bawełniane. Ich długość powinno się dopasować do ilości oczek w obuwiu. Do dwu par oczek wystarczą sznurowadła o długości 45 cm, natomiast do czterech par oczek sznurówki winny być stosownie dłuższe. Do butów które mają dziesięć par oczek, musimy dobrać sznurówki o długości nawet 180 centymetrów.

Do wysokiej jakości zawiązywanych butów najodpowiedniejsze będą cienkie woskowane sznurówki z bawełny, które będą odporne na wilgotność i znacznie mocniejsze niż cieniutkie sznurówki bez warstwy wosku. Odpowiednio dobrane sznurówki nie powinny zwieszać się bezładnie na cholewkę buta.