Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Jak nabyć stosowną kamerę sportową?

Menu

Zwykła kamera cyfrowa na pewno nie okaże się za stosowna do uwieczniania sportowych wyczynów. Jeżeli jesteś osoba aktywną oraz uprawiasz jakiś sport - jeździsz na rowerze, nurkujesz czy też chodzisz pod górach, to na pewno musisz posiadać dobrą, markową i fachową kamerę sportową.

Kamera sportowa to sprzęt oferowany przez sporo sklepów fotograficznych. Warto zastanowić się nad tym, jak wybrać odpowiednią kamerę sportową i na co zwrócić uwagę podczas kupna.

Nadzwyczaj ważką kwestią podczas kupna kamery jest jej obudowa. Winna być wytrzymała i niezwykle trwała, szczególnie jeżeli uprawiamy sporty wyczynowe. Musi być również odporna na wstrząsy.Mało tego należałoby dowiedzieć się czy interesująca nas kamera sportowa jest wodoodporna, szczególnie jeżeli uprawiamy sporty wodne, takie jak kajakarstwo lub także nurkowanie. Kamera powinna być wygodna i komfortowa w obsłudze, winna mieć łatwy dostęp do różnych ważnych przycisków. Kupując kamerę sportową, z pewnością powinniśmy zwrócić też uwagę na model mocowania i montażu. Bardzo dużą popularnością cieszy się aktualnie gimbal do GoPro, który jest nadzwyczaj użyteczny i funkcjonalny.

kolarstwo górskie
Author: Kimon Berlin
Source: http://www.flickr.com
Chociaż model mocowania będzie głównie zależeć od dyscypliny, którą uprawiamy. Niektóre rodzaje kamer przypina się do kasku (na przykład w czasie jazdy na rowerze), inne (sklep dji) zaś do gogli (nurkowanie, snowboard itp.). Kamera sportowa winna posiadać bardzo stosowną rozdzielczość, która zagwarantuje wysoką jakość obrazu. Polecamy wybór kamery Full HD. Mimo tego, że cena takiej kamery jest niemała, to możemy być przeświadczeni, że będziemy niesłychanie zadowoleni z wyniku. Dobierając kamerę sportową, zwróćmy też uwagę na ilość klatek, obiektyw czy możliwość realizowania zdjęć.

Wybierzmy kamerę, jaka ma ekran LCD, dzięki czemu będziemy mieć dostęp do podglądu filmu, ułatwi nam to też konfigurowanie poszczególnych opcji kamery. Na koniec, pomnijmy o tym, aby wybierać kamery sportowe oferowane przez rekomendowanych, polecanych producentów. Kamera dobrej marki z pewnością zrealizuje nasze oczekiwania. Więcej o takich urządzeniach pisze strona z kamerami sportowymi.