Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Główne informacje o perłach, jakie wykorzystywane są bardzo często do produkcji biżuterii

Menu

Perły są jednymi z najstarszych klejnotów, które były używane przez człowieka. Kultury sprzed wieków dawały im wiele szczególnych właściwości, były one już wtedy niezwykle cenne i dostępne jedynie dla nielicznych. Obecnie perły nadal są ogromnie popularne, z tym że ogromnie zmieniła się ich dostępność. Perły to wytwory niektórych gatunków małży, przeważnie są to okrągłe kulki mające średnicę do 20 milimetrów. Zbudowane są one z tej samej substancji, co muszla i tworzą się w wyniku dostania się do muszli obcego materiału.

kolczyki z pereł
Author: Arnaud Paillard
Source: http://www.flickr.com
Dawno temu w celu znalezienia perły należało przeglądnąć setki a nawet tysiące muszli. Jednak każde ze znalezisk rekompensowało włożony trud pod postacią wspaniałego, lśniącego klejnotu. Jednak ludzie nie lubią zostawiać wszystkiego naturze, dlatego też już osiem wieków temu dowiedzieli się, że wkładając do muszli niewielkie ziarenko także można dostać perłę. Na początku wieku XX hodowla pereł była już prowadzona na skalę przemysłową, dziś praktycznie wszystkie wytwarza się właśnie w taki sposób.Perły od dawna są wykorzystywane do produkcji biżuterii, jest ich wiele różnych odmian, ale posiadają jedną wspólną cechę. Jest nią mianowicie połysk, który jest charakterystycznym znakiem tych kamieni. Jeżeli perła nie błyszczy, to nie warto raczej sobie nią zawracać głowy. Poza połyskiem perły opisuje się ze względu na wielkość, kształt, gładkość powierzchni oraz kształt, dopiero określenie wszystkich powyższych cech daje ich końcową wartość. Dowiedz się więcej - .

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w tym zagadnieniu, to spodoba Ci się solidna treść. Wyszukasz ją pod wskazanym tu linkiem. A jeśli będziesz miał wątpliwości, chętnie na nie zareagujemy!


Obecnie najwięcej kosztują perły oceaniczne, produkowane w morzach Indonezji, Polinezji i Australii, w tym chyba najbardziej niezwykłe czarne perły, charakteryzujące się niezwykłymi odcieniami - Ponieważ perły są bardzo różne, to do zastosowań jubilerskich powinny być one połączone w pary. Odpowiednie ich dobranie jest przeważnie procesem żmudnym i wymagającym dużej praktyki, z tego też powodu cena dobranej pary będzie znacznie większa, niż pojedynczych sztuk. Lecz przez to zrobiona z nich później biżuteria (zobacz także Zawieszki do bransoletki modułowej) z pereł będzie się prezentować naprawdę wspaniale. Dowiedz się jak kompletować biżuterię z pereł: czytaj więcej.