Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Funkcja odzieży medycznej w pracy lekarzy i pielęgniarek placówek medycznych

Menu

Personel medyczny, w szczególności w klinikach oraz pozostałych ośrodkach medycznych jest zobowiązany do noszenia profesjonalnej garderoby. Każdemu, doktor medycyny, głównie kojarzy się z białym kitlem, ale czasy, gdy odzież medyczna była jedynie w kolorze białym, już minęły.


sukienka medyczna
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
Obecnie, producenci garderoby medycznej mają w swojej ofercie różnorodne kolory oraz style ciuchów.


Sanitariuszki oraz doktorzy medycyny są w stanie dobierać z różnorodnych części odzieży. Dawniej panowały przede wszystkim fartuszki medyczne, ale obecnie można wybierać: para spodni albo spódnica medyczna, specjalistyczne obuwie, bluzki z długim rękawkiem lub długa czarna sukienka medyczna, okulary do laboratorium i mnóstwo innych.


Garderoba medyczna ma spełniać dużo wytycznych i zaliczyć pozytywnie różnorodne kontrole, w szczególności taki na trwałość. Na przykład, takie fartuszki medyczne nie mogą się łatwo porwać. Ich rolą jest osłona pracownika medycznego przed zarazkami, a w szpitalu nie raz może zdarzyć się sytuacja, że chory w agonii złapie za ubranie. Podobną trwałość muszą posiadać także pozostałe elementy garderoby pracowników medycznych.
W dodatku, nie ważne, czy jest to sukienka medyczna, albo bluzka z krótkim rękawem, albo para spodni, lub spódnica medyczna – one wszystkie podlegają rozporządzeniom, w odniesieniu do metod ich prania - Vena Uniformy. Sanepid ma prawo żądać od szpitala pokazania umowy prawnej z pralnią medyczną, która zapewnia należytą sterylizację odzieży medycznej. Nieposiadanie takiej umowy kosztuje placówkę niezwykle dużą karę.


Wszystkie obostrzenia, względem odzieży doktora lub pielęgniarki są dobrze osadzone w rzeczywistości. praca z chorymi ciągnie za sobą wysokie ryzyko, w szczególności przez wzgląd na kontakt z różnymi bakteriami i patogenami. Regularna zmiana odzieży medycznej i jej właściwa sterylizacja ma również na celu zabezpieczenie ludzi poza szpitalami przed rozpraszaniem się chorobowych bakterii poza teren kliniki. Wszelkie medyczne produkty, odpady i odzież, są zawsze odpowiednio zabezpieczone i nie należy korzystać z tych, które mają w opakowaniu nawet najmniejsze rozdarcie.


Praca z chorymi pacjentami jest bardzo stresująca.


Personel powinien dokonać wszystkiego, żeby nie szkodzić chorym, którymi się opiekuje oraz aby nie narazić samych siebie na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Z tego powodu, tak istotna jest specjalistyczna odzież medyczna - venauniformy.pl/.