Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Drogocenne kruszce, szlachetne kamienie i całkiem pospolite prefabrykaty w jubilerstwie. Hasłowe omówienie

Menu

Złoto od od zawsze było miarą bogactwa i wysokiej pozycji. Pojawia się ono w licznych legendach, baśniach i innych opowieściach, a i historycy mogliby oczywiście podać nie mniej przykładów potwierdzających zaproponowana tezę.

Kolorowe kamienie szlachetne
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Im trudniej zdobyć dany kruszec, tym staje się on cenniejszy. A złoto nawet w obecnych czasach nie bywa wydobywane w ogromnych ilościach. Z tego powodu najróżniejsze dobra wykonane z tego kruszcu nadal mają sporą wartość.

O wyjątkowej mocy kamieni szlachetnych głęboko przekonani są pasjonaci wróżbiarstwa. Zresztą nie tylko i wyłącznie oni, gdyż w końcu któż, nawet z czystej ciekawości, nie zagląda do horoskopów. Już od wieków średnich przypisywano kamieniom magiczne własności.

Być może ciekawe będą informacje, które zawiera praktyczna propozycja (https://cudmoda.pl/). Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej, to kliknij tutaj i dokładnie zobacz te wiadomości.

Jasnozielony oliwin ma ponoć chronić człowieka przed rozmaitymi chorobami, a czerwony jaspis koić skołatane nerwy. Aby jednak odczuć dobroczynną moc, należy obligatoryjnie mieć kamień przy sobie, oczywiście najlepiej w formie eleganckiej biżuterii. Naszyjniki czy bransoletki są zresztą niezastąpionym dodatkiem do modnego, tak kobiecego, jak i męskiego odzienia.


Obecnie złoto właściwie nie jest tworzywem, z którego przeważnie powstaje biżuteria dla pań. Czterdziestolatki o wiele częściej zamawiają srebrne łańcuszki czy wisiorki. Natomiast złota biżuteria jest w rzeczywistości zarezerwowana na wyjątkowe okazje. Małżonkowie noszą złote obrączki, a złote krzyżyki są wręczane na przykład jako podarunek z okazji komunii. Na w pierwszym paragrafie już napomknęliśmy, że złoto pozostaje bardzo cennym kruszcem, dlatego często z tego tytułu poszukujemy jego tańszych zamienników.

Biżuteria, którą współcześnie zakładają siedemnastolatki, panie w kwiecie wieku bądź seniorki nie zawsze jest wykonana z bardziej szlachetnych kruszców.

Jak uważasz? Czy ten wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz sprawdź praktyczne informacje - pochłoną Cię całkowicie.

Ogromną popularnością cieszą się również imitacje - np. stal chirurgiczna z powodzeniem zastępuje srebro. Natomiast kamienie takie jak bursztyn czy oliwin w żadnym razie nie kosztują fortuny, zatem przeciętna Polka ma praktycznie nieograniczony wybór. Póki co można byłoby zaryzykować stwierdzenie, że starannie oprawiony kolorowy kamień wygląda bardziej reprezentacyjnie niż diament - przecież jeśli ktoś nie jest jubilerem, ten na pewno nie potrafi odróżnić wartościowego kamienia od tanich imitacji.