Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Do kogo trafia odzież wrzucana przez nas do pojemników?

Menu

Czy naprawdę do potrzebujących pracowników z problemami materialnymi? Niestety, niezupełnie. Niezależnie od faktu, bądź kontenerem rozporządza PCK, czy Eco Textil, wrzucona odzież nie ląduje wprost w rękach „osób bardzo potrzebujących”.


Dlaczego? Cóż, odzież używana wrzucana do pojemników niekoniecznie nadaje się do noszenia.


Takie ubraniowe odpadów bywają recyklingowane w specjalnych zakładach i przerabiane na czyściwo przemysłowe albo materiały do uszczelniania. Reszta, która bywa w miarę świetnym mocy, chodzi na sprzedaż do lumpeksów


kto się bogaci na naszej dobroczynności?


Author: Joao Sabino
Cóż, sprawa to nie taka prosta. Zarządzanie kontenerami kosztuje: pojemniki należy opróżniać, ciuchy przetransportować, następnie posegregować, wysłać dalej i zapłacić pensje osobom, którzy pracują przy recyklingu. Ktoś powinien na to zarobić. A finanse uzyskane ze sprzedaży ubrań w second handach idą na cele dobroczynne (Właściciel pomaga osobom z niepełnosprawnością, a PCK – to przecież wiadomo).

Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu (https://perfumyinspirowane.pl/sklep/odpowiedniki-perfum-damskich-2/) - najedź na link i przejdź do kolejnej strony pełnej interesujących wpisów.

Zarówno bądź odmiennie wspieramy toteż jednostki najuboższe.


Jeśli wrzucimy ubrania do kosza – czy wyjdzie na to samo?


Zdecydowanie nie. Tak, będą osoby, jacy ze śmietników kupują spraw dla siebie, jednak ani to godny sposób podarowania komuś stroje, ani gwarancję, że trafią w potrzebujące ręce. Nasze śmietniki są właściwie często zamykane. W efekcie całe hałdy starych ubrań lądują na wysypisku, gdzie rozkładając się, wydzielają groźne dla gleby, wód gruntowych i ekosystemu substancje. Zatem usilnie namawiam, by dawać swoim ubraniom drugie życie, przerabiając na jakieś nowoczesne przedmioty. A jak nie ma alternatywy – wrzucajmy je do kontenerów na tekstylia, pozostaje z tego więcej pożytku.


Czy są uszkodzenia, które dyskwalifikują ubrania zarówno, iż nie nadają się do kontenera?


Oczywiście poszarpany sweter bądź wyplamiona używana odzież (sprawdz odzież używana) nie trafią do sprzedaży. Znakomicie jednakże nadadzą się do recyklingu. Oprócz odzieży do pojemników powinniśmy także wrzucić starą pościel, zasłony, niepotrzebne zabawki, a także niepotrzebne buty.


To jest jeden z kilku sposobów na wyrzucenie starych oraz nieużywanych tekstyliów. Zdecydowanie lepszy niż palenie ich za domem! Tak więc jest czasami sprawdzić. czy w naszej szafie nie mamy jakieś niepotrzebne ubrania, jakie moglibyśmy oddać