Czym odróżniają się spódnice od sukienek oraz w czym właściwie tkwi odmienność pomiędzy nimi?

Menu

Wielu mężczyzn nie umie odróżnić sukni od spódnicy. I to nawet będąc już w dorosłym wieku. Takie podobne zarówno w wymowie jak i w wyglądzie pojęcia, zwyczajnie się im mieszają.


A to przecież takowe oczywiste.


sukienki
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


szal
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com


Więc sukienki to takie ubranie, które po ich nałożeniu sięgają od ramion w dół, natomiast spódnice - od pasa w dół. To odzienie jest zwłaszcza nierzadko noszone na wiosnę i w lecie, gdyż ich lżejsze wersje są niezwykle lekkie, a przez to komfortowe. Są oczywiście bardziej oficjalne sukienki, które można by odważnie założyć do biura. Wtedy jednak należy zwracać baczność na tzw. dress code, czyli ustalony odgórnie wariant ubierania się w pracy. Mówi on np. o tym, ażeby sukienki nie okazały się zbyt przezroczyste i nie były w zbytnio krzykliwych odcieniach. Najlepiej widziane są w tamtym miejscu odzienia ciemniejsze albo siwe. Oczywiście z chęcią bez żadnych wzorków.


tableau - ubrania
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Należałoby również dopowiedzieć, że na jakiekolwiek oficjalne okazje także zalecane są sukienki, a nie spódnice (https://www.texasclub.pl/kategoria/damskie/szorty-i-spodnice/producent,wrangler.html). Wszakże nie od dzisiaj działa określenie: suknia wieczorowa. Jednak o wiele częściej sukienki (polecamy również desigual) są stosowane. Każda dziewczyna ma ich w szafce sporą kolekcję, gdyż rozumie, że jej wybranek niezwykle lubi, gdy codziennie chodzi w innej sukience. Są albowiem sukienki na cienkich ramiączkach i na szerszych. Są także takie, jakie posiadają nawet krótkie rękawki.


Wszystko jest tu kwestią stylu. Szczęśliwie takowe ubranie nie zalicza się do zbyt drogich, zatem każda niewiasta posiada ich w szafce sporo.