Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Czym naprawdę charakteryzuje się paryski szyk za którym tak tęsknią kobiety?

Menu

Zazdroszczą nam na globie "tego czegoś", co mówi o francuskim kierunku - naturalnego, niewymuszonego szyku: nieuładzonych włosów Vanessy Paradis, przetartych dżinsów Charlotte Gainsbourg, męskich białych koszul i butów typu balerinki Inès de la Fressange, niezwykłej gracji Clémence Poésy. Prosta odzież.

francuski styl
Author: James Hoyt
Source: http://www.flickr.com
Francuzka ubiera się ze znaczniejszym umiarem niż gorąca Włoszka czy cudaczna Angielka. Mieszkamy w kraju, w którym damska elegancja nie jest na pokaz. A to temu, że dawne zwyczaje francuskiej burżuazji są wciąż aktualne. W XIX wieku nałożyła ona pozostały środowiskom swoje wzory, wzorowane na dogmatach małej już wtedy, zrujnowanej arystokracji. Francuzka zwyczajnie nie lubi przesady, ma naturalny, świeży wygląd. Nie boi się wyjść na ulicę nieczesana, z niepomalowanymi paznokciami i dzieckiem pod ręką.

Zaintrygowały Cię opisy podane w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także bluzy xxl analogiczne wiadomości, tyczące się tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej strony.

Mimo tego symulowanego luzu jest elegancka (więcej pomocnych wskazówek). To dzięki tej nucie dzikości, ciągle modnej, zawdzięczała swoją sławę Brigitte Bardot, nagminnie naśladowana, a przecież niedościgniona. Francuzka mniej się też martwi następstwami upływu czasu i nie unika kuchennych rozkoszy. A może po prostu, zarówno w sprawach kulinarnych, jak i stylu, ma zdrowy rozsądek, kierując się dewizą: "Znaj takt. Nie nadużywaj tego, co dobre"?

Cudzoziemcy mówią, że Francuzki są szarobure. Mówiąc to, nie pamiętają o szczegółach. Francuzki stawiają na prostolinijność, koncentrują na odpowiednim doborze torebki, i aby kupić eleganckie obuwie. Dodatki też używa w umiarze. Amerykanki chcą podążać za modą. Włoszki bywają bardziej wyrafinowane.
modowe inspiracje
Source: flickr.com
Uosobieniem paryskiej elegancji jest Kate Moss w reklamie Yves’a Saint Laurenta a więc włosy spięte w luźny koczek, pani szykowna, ale nie bardzo wymuskana. Elegancja rodem z Paryża i francuski life style to dla wielu niedoścignione wzorce (kamizelki dla dzieci). Francja jest nie bez przyczyny synonimem ponadczasowej elegancji. To przecież Coco Chanel, najsłynniejsza projektantka twierdziła, że „moda przeminie, styl pozostaje.” Kanony tworzone w tym kraju tworzą od wielu lat model nie tylko dla Europejek i Europejczyków.

Ludziom, którzy szukają wskazówek, jak w praktyce kształtować francuski styl, proponujemy pozycję książkową „Lekcji Madame Chic” Jennifer L. Scott. Pisarka ukazuje sekrety życia paryskiej rodziny mieszkającej w wspaniałej szesnastej dzielnicy w Paryżu.