Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Czy oryginalne kreacje modowych wizjonerów są przeznaczone do wkładania przez normalnych ludzi?

Menu

tydzień modowy w Tokio, Berlinie, najbardziej znany w Paryżu, czy również, ten polski mający miejsce w Łodzi. Każdy dzień wywrze na widzach duże wrażenie, jednak to czy wśród nich znajdzie się niezwykle liczna rzesza kupców,chcących zakładać owe kreacje, a nie oprawić je w ramy i jedynie oglądać, pozostaje kwestią budzącą kontrowersje.

biżuteria
Author: Charlie Marshall
Source: http://www.flickr.com
Przeglądając jakikolwiek magazyn o tematyce modowej, czy też podziwiając transmisję prosto z wybiegu, emitowaną na małym ekranie, widzimy stroje tak barwne, że nie przypominają już ubrań, a sprawiają wrażenie dziwacznych kostiumów. Do tego dochodzą niemal podniebne buty na platformie dostępne zarówno dla długonogich modelek, jak i mężczyzn, co oczywiście nikogo nie dziwi (sporo więcej zobaczysz na www). Na wymyślnych projektach i obuwiu nie z tego świata modowi twórcy nie kończą i pamiętają o równie szalonych kapeluszach i sektorze tego biznesu jaką jest biżuteria modowa. Takie ozdoby charakteryzują się odważniejszymi kolorami, innowacyjnymi wzorami, często są one też wyrabiane ręcznie. Ich zaletą na pewno jest oryginalność, odzwierciedlająca osobowość właścicielki, z rzadka widujemy bowiem kolie wykonane z pstrokatych szkiełek, rzemyków, czy z surowej, monochromatycznej stali.A jednak, ciężko jest wyobrazić sobie świat, no może prócz otoczenia wybiegu zatłoczony przez idealne modelki, w którym zakładanie tych wymyślnych strojów, było odbierane jako całkowicie normalne i nie rodziło skrajnych emocji otoczenia. Może więc kolejna szalona wizja projektantów nie musi, a co więcej nie powinna mieć odwzorowania w rzeczywistości, bo jest to sektor sztuki i nie jest tworzona dla funkcjonalności, a w celu obudzenia w odbiorcach skrajnych emocji i pobudzenia ich zmysłu estetycznego? Wszelkie przesłanki na to wskazują, warto jednak zauważyć, że pomijając fakt, iż mało kto nosi kreacje wybiegowe to sieciówki często inspirują się pokazywanymi propozycjami i przemycają wybrane do swoich asortymentów. Z tej przyczyny umyślnie, czy też nie, zdarza nam się sporadycznie kupować stroje, których prototypy zaprezentowano w czasie tygodnia mody. Czasami opłaca się więc prześledzić wystawy sklepowe i wyłuskać dla siebie coś oryginalnego i spróbować rozszerzyć swoje granice. Może to być na przykład biżuteria modowa , która ma mniej szalony charakter.

kolczyki
Author: Tony Clark
Source: http://www.flickr.com
Podsumowując tego co prezentowane nam na wybiegach polskich i zagranicznych nie ma co traktować bardzo poważnie, a lepiej przyjrzeć się temu przez pryzmat szeroko pojętej sztuki - |">|">. Nikt z nas nie wymaga przecież praktyczności od malarstwa, czy rzeźby, gdyż ich celem jest po prostu wpływanie na nasze zmysły i wywoływanie wrażeń estetycznych.