Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Cudze sławicie własnego nie znacie zatem... dlaczego nie Grecja

Menu

Lato jest świetnym momentem na poznawanie naszego kraju. Mam niekiedy wrażenie, że nie doceniamy własnego kraju. Wszyscy zachwycamy się cudzoziemskimi atrakcjami Grecji; niewątpliwie jest tam bardzo ładnie jednak i my nie mamy się czego wstydzić. By odkryć ciekawe miejsca musimy nieco poszukać, z reguły na własną rękę ale ma to również swoje plusy - nikt nie będzie nam narzucał gdzie i po co mamy się wybrać albowiem nie mamy problemu z językiem.

Kraków nocą
Author: YougoPL
Source: http://www.flickr.com
W każdym momencie możemy zboczyć z wytyczonego szlaku odwiedzić lokalizacje mniej popularne. Co nam to da? Zaspokoimy potrzebę przygody. Prócz tego na standardowe zapytanie - to zdjęcia starego Krakowa - - można z satysfakcją odpowiedzieć: nie, to pobliża (i w tym miejscu padnie jakaś nazwa) ale też ciekawie. Warto także w bibliotece wyszukać przewodnika po okolicy którą będziemy zwiedzać, nawet wybierając się do - wydawałoby się - bardzo popularnego Krakowa.

W pierwszym momencie myślimy, iż to miasto, jeśli chodzi o zabytki, niczym zaskoczyć nas nie może. Jednak możemy się zdziwić, władze Krakowa bowiem zdają sobie dobrze sprawę z faktu, jakie znaczenie dla budżetu miasta mają atrakcje turystyczne.

Będzie Ci niezbędne łącze (http://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-czarna-dabrowka)? Zapraszamy w takim razie, żebyś kliknął tutaj i wówczas przejdziesz do następnego tekstu pełnego szczegółów.

Wiadomo że znaczne wpływy do kasy miejskiej dostarczają pamiątki Kraków - - ostatnimi czasy słynie na przykład z trasy powiązanej z naszymi pisarzami związanymi z tym miastem. Używając nowoczesnego telefonu możemy wybrać się w ładny dzień na spacer i zwiedzić miejsca jakie inspirowały Czesława Miłosza albo też Wisławę Szymborską.


Oczywiście, jak w pozostałych miastach, znajdziemy tutaj ławeczki na których można wysłuchać fragmentów utworów artystów którym konkretna ławeczka została poświęcona. Ja, jeśliby mnie ktoś zapytał, każdemu polecam Kazimierz - dzielnicę miasta która, zwłaszcza w letni wieczór, potrafi urzec nawet mało wrażliwego obieżyświata.

Idealną chwilą żeby się w Kazimierzu zakochać jest czas kiedy odbywa się tam Tydzień Kultury Żydowskiej. Wtenczas dźwięki oraz zapachy powodują, iż ma się odczucie że zdjęcia starego Krakowa ni stąd ni zowąd ożywają. Możemy również - co jest nie byle jaką atrakcją - na zaaranżowanych warsztatach poznać kuchnię żydowską jak też nauczyć się tańca tradycyjnego. Zwiedzając Kraków pamiątki kupione na straganie nie muszą być jedynym wspomnieniem, mogą nim być również te niepowszednie umiejętności.