Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Cudowne kamienie szlachetne - szmaragd i tanzanit

Menu

Nie od dziś wiadomo, iż diamenty i także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Masa kobiet lubi nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, bo taka biżuteria bezsprzecznie wiele osiąga na designie. Dziś w jubilerstwie wykorzystuje się rozmaite kamienie szlachetne, do najbardziej znanych i legendarnych należą diamenty oraz brylanty, niemniej pożądane byłoby również zaznajomić się z innymi, pięknymi kamieniami szlachetnymi, jakie również przysporzą sporo uroku każdej biżuterii.

szmaragd
Przykładem jednakowo popularnego kamienia szlachetnego co diament czy brylant, jest szmaragd (kliknij tutaj). Szmaragdy są niezmiernie ładnym i docenianym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o wielkim zastosowaniu. Stosowano go już w okresach starożytności, w Arabii, Egipcie czy też w Persji. Szmaragd wyróżnia się ładną, zielonkawą, szmaragdową barwą, jaka pięknie komponuje się z rozmaitymi rodzajami biżuterii - kolczykami, naszyjnikami bądź bransoletkami.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na ten temat? Zapraszamy w takim razie do kolejnej witryny - po prostu naciśnij to legginsy plus size i przeloguj się do naszego serwisu.

Szmaragdy to kamienie występujące w wielu okręgach świata, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, mało tego kamienie te wolno spotkać także na Madagaskarze, Libii czy w Mozambiku.W Polsce szmaragdy wolno odkryć na terenie Dolnego Śląska, niemniej nie nadają się one do zużycia w celach jubilerskich. Chociaż w dzisiejszych czasach szmaragdy wolno też sporządzać syntetycznie, z kolei naturalne kamienie są poddawane specjalnej obróbce, która ukrywa różnorodne skazy czy pęknięcia.
Kolejnym ładnym kamieniem szlachetnym jest także tanzanit, który zachwyca ładną, subtelną fiołkowoniebieską barwą. Pozostał on odszukany w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Zaistniał z przyczyny niezmiernie wysokiej temperatury oraz nadzwyczaj dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit używany jest na szeroką skalę, ponieważ jego niepowtarzalne piękno jest istotnie fenomenalne.

Dzięki dobremu szlifowi tanzanit zachwyca swoim nadzwyczajnym kolorem, który pasuje do wielu przeróżnych kreacji. Nic więc dziwnego, że biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest aktualnie tak ubóstwiana przez niemało kobiet.