Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Co noszą katolicy pragnąc ukazać swą wiarę?

Menu

Jest noszony przez miliony ludzi. Nawet tego typu, jacy oddalili się od wiary w Boga czy osoby o innym niż katolickie wyznaniu. Na całym świecie doceniany jest jako medalik, jaki przyczynił się do wielu nawróceń.
Osoby obdarowane dzięki niemu łaskami dały mu nazwę cudowny medalik i tego typu mianem jest on określany na całym globie. Mamy tutaj na myśli medalik Matki Boskiej, który musimy wkładać z ufnością dziecka, jakie bez końca ma przy sobie zdjęcie swojej mamy. Zlecenie jego zrobienia dała samodzielnie Maryja podczas objawienia się Jej świętej Katarzynie Labouré w 1830 r. W czasie tego objawienia wspomniana św.

Uważasz, że ten artykuł jest pomocny? Jeżeli tak, to poznaj oprócz tego ten wiarygodny tekst - on również zwróci Twą uwagę.

Katarzyna dostała polecenie przygotowania medalika, który będzie przynosił noszącym go (szczególnie na szyi) ludziom boże błogosławieństwa. Należałoby również dodać, że wzór cudownego medalika udostępniła sama Niepokalana. Początkowo określenie tego medalika była inna, jednak za sprawą wielu uzdrowień uzyskał on bardziej zwięzłą nazwę.


telefon
Author: Rodrigo Ghedin
Source: http://www.flickr.com


kupić


Prezentowany medalik - https://www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-religijna_Medaliki-610.html - posiada wyznaczone kształty z obu stron, a każdy z zamieszczonych na nim elementów posiada swą symbolikę. Na medaliku widoczna jest Maryja z rękami rozłożonymi. Palce Matki Boskiej są ozdobione pierścieniami, z których rozchodzą się promienie znaczące wielkie łaski udzielane osobom, jakie o nie proszą. Druga strona medalika nie posiada wizerunków żadnych ludzi, a jego przesłanie oraz wymowa oparta jest wyłącznie na symbolach. Należałoby dodać, że wielkim propagatorem cudownego medalika był św. Maksymilian Kolbe. W znacznej mierze to akurat pośrednio dzięki Niemu dziś jest on wielokrotnie rozdawany w czasie mszy św.
Ludzie go przyjmują oraz noszą na szyi wierząc, że da im on potrzebne łaski. Może być zrobiony ze złota lub srebra, lecz rodzaj surowca nie ma tu znaczenia, gdyż najistotniejsza jest symbolika medalika.