Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Co to jest oksydacja oraz do jakiego celu służy proces rodowania srebra?

Menu

Zazwyczaj stosowaną w jubilerstwie próbą srebra jest ta o wartości 925. Posiada ona ok. 7% domieszki innego stopu, np. miedzi, ponieważ czyste srebro, a zatem to o próbie 999 jest nieco za miękkie, aby produkować z niego różne precjoza.


Z tego też powodu jeśli zakupimy kiedyś stworzony ze srebra przedmiot, upewnijmy się, jakiego rodzaju konkretnie posiada on właściwości.
Chodzi o to, że srebro - https://www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna-717.html - o próbie 925 posiada tendencję do utleniania, a zatem oksydacji. Jeśli zatem kupimy np. srebrny łańcuszek oraz chcemy, aby w każdym wypadku okazale błyszczał, dobrze byłoby poddawać go procesowi rodowania. Zapobiegnie on ściemnianiu się łańcuszka. Jeżeli jednak zaliczamy się to ludzi, którzy wolą mniej lśniące srebro, gdyż chcielibyśmy, aby prezentowało się jak antyczne, to celowy proces utleniania byłby polecany. Najczęściej jednak taki łańcuszek to wyłącznie element jakiegoś naszyjnika. Mógłby posiadać on ponadto jakiś wisiorek albo odmienną biżuterię, np. w formie szlachetnego albo sztucznego kamienia. W branży jubilerskiej bardzo często wykorzystuje się opal lub brylant.


Dziewczynka
Author: David D
Source: http://www.flickr.com


Zakup tego naszyjnika to doskonały pomysł na prezent, niezależnie na wiek osoby obdarowywanej. Przykładowo podarowanie stylowego pudełeczka, w środku którego znajduje się piękny łańcuszek z np. Cudownym Medalikiem, to znakomity prezent na Pierwszą Komunię dla każdego dziecka.
Jeśli z kolei na srebrnym łańcuszku będzie powieszone niewielkie serduszko, będzie to śliczny prezent na np. 14lutego. To, co cechuje takie naszyjniki to też ich stosunkowo atrakcyjna cena, z tego też powodu znakomicie nadają się dla ludzi oszczędnych.