Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Chcemy wybrać buty do garnituru - na co zwrócić uwagę?

Menu

Z klasą, szyty na wymiar, dopasowany do krawata - takie wyobrażenia dominują na myśl o męskim garniturze. Żeby pasował do całości i robił różnicę musi uzupełniać się z pozostałymi częściami garderoby mężczyzny, przykładowo butami.

Facet w garniturze
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
Nie przez przypadek mówi się, iż mężczyznom patrzy się na buty do garnituru… Wypastowane, lśniące, dopasowane do nogawek spodni garniturowych dodadzą elegancji i sprawiają, że całościowe wrażenie wywołują wręcz olśniewające. Nie jest także prawdą, iż kupić można je wyłącznie w sklepach obuwniczych. Zatem jak je wybierać oraz na jakie kryteria zwrócić uwagę? Co uczyni nasz wybór adekwatnym, a które buty zwyczajnie gryzą się w oczach innych osób?Kolor Kryterium kolorystyczne jest w przypadku butów garniturowych silnie powiązane z posiadaną marynarką, płaszczem, paltem oraz każdą reprezentacyjną odzieżą wierzchnią. Klasycznym wyborem są ciemne buty - pasują one i do równie czarnych garniturów jak i tych z odcieniami bardziej grafitowymi oraz szarymi. Przed wieczorową porą, zgodnie z zasadami etykiety w ubiorze, nie wypada zakładać czerni, a tym samym ciemnych butów garniturowych. Na półoficjalne okazje warto rozważyć zakup butów w odmianach brązu. Im jaśniejszy, tym sugerujemy większą odwagę i przebojowość - u mężczyzn dominują na stopach klasyczne, czarne barwy.

Buty do garnituru
Source: flickr.com
Krój
W przypadku butów do garnituru można wybierać liczne odmiany jeśli chodzi o ich krój. Dobranie zbytnio wymyślnych, rzucających się w oczy butów do stonowanej marynarki będzie raczej faux pais. W drugą stronę ta prawidłowość na szczęście nie działa. Prostota w wykończeniu ma tutaj przewagę nad zadartymi noskami, dodatkowymi przeszyciami oraz rozcięciami. Tym samym skromniej ubierający się dżentelmeni nie mają się czego wstydzić, z drugiej jednak strony wyróżnienie się da mężczyznom ubranie się w coś, co przykuje uwagę kobiet. Stąd też krój warto dobierać nie tylko kolorystycznie, ale i pod kątem stylu bycia oraz ubierania się.

Sznurówki
Sprawa wydaje się banalna, niemniej jednak – zakupione sznurówki mogą należeć do słabo gatunkowych. Szybkie starcie się, czy pęknięcie wymusi na nas zaopatrzenie się w zamienniki. W przypadku czerni nie warto kombinować z odcieniem, przy brązie można zostawić szerszy „margines” kolorystycznej różnicy. Grunt, by na odległość sznurowadła nie sprawiały widocznej, rażącej oczy różnicy.