Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

Bycie sobą a sukces w wielu sytuacjach życiowych. Niekiedy drobne kłamstwa są dobre, by zaprezentować swoje prawdziwe zalety

Menu

Niby zawsze chcemy być sobą, lecz nie zawsze jest to możliwe do zrealizowania. Czasami jesteśmy zmuszeni wkładać różne maski, w zależności od sytuacji być bardziej poważni lub w większym stopniu rozluźnieni. Nawet skoro pragniemy się robić coś, by zawsze pozostać sobą, to jednakże ciężko to osiągnąć, bo niektóre sytuacje wymagają działania wprost proporcjonalnego do zaistniałej okoliczności. Nie napawa to optymizmem ludzi, którzy doceniają naturalność i szczerość ponad wszystko, ale na tym właśnie polega życie.
buty
Author: Mack Male
Source: http://www.flickr.com
To nawet nie jesteśmy w stanie porównać do dziedziny naturalności i szczerości, ponieważ nawet jak chcemy tak działać, to czasami niektóre sytuacje wystawiają nas na ciężką przeprawę. Przykładowo, udajemy się na rozmowę kwalifikacyjną o pracę, na jakiej nam zależy. Chociaż uwielbiamy chodzić w luźnych trampkach, to na tę rozmowę przywdziewamy modne buty męskie, żeby odpowiednio się komponowały ze strojem. Prezentujemy się idealnie, a na rozmowie odpowiadamy perfekcyjnie na każde z zadanych pytań. Szykowne buty męskie: Jego-styl.pl.


Dopiero w innej sytuacji zdajemy sobie sprawę, iż w większości sytuacji musieliśmy trochę naginać prawdę. I co z tego wynika? Otrzymujemy tę pracę, poznajemy fajnych ludzi, nasze życie się przyjemnie układa. Ponadto, poznajemy fajną osobę, przy której możemy być sobą. Jaki jest z tego wniosek? Gdybyśmy przybyli na rozmowę w stu procentach, jacy byliśmy, czyli ubrani dość swobodnie, w trampkach, to nawet nie mielibyśmy szans poznać tej fajnej osoby. To jedynie uzmysławia, iż czasami musimy przybrać maskę, tylko na chwilę, żeby pójść do przodu. Nie oznacza to, że oszukujemy. Po prostu takie coś jest konieczne, by nasze życie było dynamiczne, by coś się w nim działo.
but
Author: dylanspangler
Source: http://www.flickr.com
Każdy musi tak postępować, na tym w istocie polega ten cały sekret życia, że jesteśmy w stanie być jednocześnie prawdomównym, uczciwymi i szczerym osobnikiem, lecz ażeby ujawnić tego typu cechy niekiedy trzeba także pokazać się z innej perspektywy. Tylko takie osoby zdobywają to, na czym im zależy. Nie są to żadne sztuczki, lecz normalne wyczucie ludzkiej natury i podejścia do wielu życiowych spraw. Nie bójmy się więc sytuacji, w której jesteśmy zmuszeni trochę odpuścić. Jeśli będziemy spięci, trzymali się kurczowo swoich twardych zasad, to może być trudno nam się odnaleźć.