Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/hebemoda.pl/includes/menu.inc).

9 zabaw dla maluchów na świeżym powietrzupoza domem

Menu

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla trochę starszych dzieci zabawa jest niezwykle istotnym elementem życia. Poprzez zabawę dzieci zdobywają nowe wiadomości, a także uczą się współpracy, dzielenia się i generalnie życia w dużej grupie ludzi. Nieprawidłowe jest twierdzenie niektórych rodziców, którzy sądzą, że dziecko ma być trzymane pod kloszem, z dala od innych dzieci, które mogą mieć na nie szkodliwy wpływ. Tak samo nieprawidłowe jest oddzielanie pociechy od wszelkich niebezpieczeństw, na przykład od infekcji i dolegliwości wynikających z częstego przebywania w towarzystwie rówieśników.
dziewczynka na placu zabaw
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Jednym słowem najmłodszym powinno się dawać pewną dozę swobody i możliwość zabawy z pozostałymi dziećmi, co może mu pomóc w późniejszym życiu, a także uodporni je na sporo szkodliwych czynników. Miejscem, które doskonale się nadaje do tego rodzaju grupowej zabawy jest plac zabaw.

Place zabaw, tak samo jak dużo innego rodzaju miejsc, przez długi czas zmieniały się i uległy unowocześnieniu. Sporo elementów na nich się znajdujących ma swoje wzory w przeszłości. Przykładem może być standardowa huśtawka bocianie gniazdo, która obecnie wyrabiana jest z odmiennych tworzyw niż w dawnych latach. Generalnie obecnie na szeroką skalę stosuje się tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio przygotowane drewno. Często spotykanym widokiem na dzień dzisiejszy są place zabaw z typowymi budowlami z drewna, wyposażonymi w zjeżdżalnie i innego rodzaju dodatki. Generalnie aktualnie miejsca tego typu są o wiele lepiej wyposażone, akcesoriów jest po prostu więcej. W ten sposób większa liczba najmłodszych może z nich korzystać w jednej chwili.Aktywność fizyczna jest ważna dla ludzi w każdym wieku. W przypadku dzieci ma to znaczenie dla ich organizmu, który nieprzerwanie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z pociechami to dobra forma relaksu od pracy i codziennych zajęć. Można między innymi pójść na place zabaw, na którym dziecko bawi się samo lub z rówieśnikami. Opiekunowie natomiast mogą w tym czasie odpocząć. W zależności od sprzętu znajdującego się na placu zabaw gry najmłodszych mogą być różne. Niekiedy trzeba jedynie posiadać własną piłkę do gry z innymi dziećmi. Rozmaite ćwiczenia wykonywane na drabinkach i innych urządzeniach pozwalają dzieciom utrzymać dobrą formę.

Więcej: